Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Ev hayali olana müjde: Devlet Destekli Konut Kredisi start verdi!

Kira çilesinden kurtulmak isteyen birey, konut alımı konusunda yılların birikimini yapmış olsa da artan fiyatlar karşısında artı kredi kullanmak durumunda kalabiliyor. Akbank, 2 milyon TL’nin geri ödemesi bu sayede diğer bankalara göre düşük seyrettiriyor.

Yayın Tarihi: 12.06.2024 18:47
Güncelleme Tarihi: 15.06.2024 12:44

Ev hayali olana müjde: Devlet Destekli Konut Kredisi start verdi!

TCMB tarafından alınan politika faizi kararları tüm kredi türlerini etkilemeye devam ediyor. Öyle ki geçtiğimiz yaz başlayan politika faizi artırım kararı 9 ay boyunca süregelmiş ve son 2 ayda sabit bırakılma kararı verilmişti. Bu durum en çok kredi faizlerini etkilerken, geçtiğimiz seneden bu yana 2,5 katı kadar ilerleme seyretmiş bulunuyor. Hal bu iken ihtiyaç kredilerinin yanı sıra konut kredileri ve taşıt kredileri de bu artıştan etkilenmeye devam ediyor. Öte yandan konut kiralarında yaşanan talep patlamasının sebebi de kira fiyatlarının tavan yapması olarak biliniyor.

KO

KONUT KREDİSİ KAMPANYALARI

Kira çilesinden kurtulmak isteyen birey, konut alımı konusunda yılların birikimini yapmış olsa da artan fiyatlar karşısında artı kredi kullanmak durumunda kalabiliyor. Bankalar konut kredilerindeki artışa istinaden bir çok kampanyasını açıklarken, konut kredisi faiz oranları sürekli değişkenlik gösterebiliyor. Ay ay güncellenen konut kredisi kampanyalarında düşük faiz rekoru Akbank’ta olurken, yüzde 3,05 oranı ile konut kredisi imkanı sağlayan Akbank, 2 milyon TL’nin geri ödemesi bu sayede diğer bankalara göre düşük seyrettiriyor. Peki hangi banka ne kadar faiz oranı veriyor. Devlet destekli konut kredisi sağlayan kamu bankaları konut kredisi faiz oranları nasıl? Yüzde kaç? İşte detaylar...

tll

10 SENE VADELİ KREDİ

Gerek devlet destekli olsun gerekse de özel bankalar olsun, özel kampanyalar haricinde 10 yıl kredi vadesi sunabiliyor. 120 ayda geri ödeme imkanı sunan bu tutarlar, kira öder gibi ev sahibi olmanın da kapısını aralayabiliyor. İşte banka banka konut kredisi kampanyaları

tll

zam

Tablo halinde oluşturduğumuz bankaların güncel faiz oranları, aylık ödeme tutarları aşağıda yer almaktadır. Müşteriye en uygun faiz sunan ya da müşterinin en refahını sağlayan banka tercih edilebilirliği artarken, bu kapsamda tercih edilen bankanın en yakın şubesine gitmek yeterli olacaktır. Bir kaç özel bankam haricinde kamu bankalarının faiz oranları ortalamanın altında seyrettiği sebebiyle tercih edilebilme ihtimali yüksektir.