En az ilkokul mezunu olanların İşkur'da işi hazır! Toplamda 5626 personel alınacak

İşkur kapsamında toplamda 5626 temizlik görevlisi alımı yapılacağı duyuruldu. En az ilkokul mezunu olan adaylar için sunulmuş olan bu fırsatın başvuruları ise başladı. Adaylar arasında büyük ilgi uyandıran İşkur personel alımının tüm detayları belli oldu. İşte temizlik sektöründe istihdam etmek üzere yapılacak olan alımın detayları..

En az ilkokul mezunu olanların İşkur'da işi hazır! Toplamda 5626 personel alınacak

Türkiye İş Kurumu, Türkiye genelinde temizlik görevlisi alımı yapacağına dair yeni duyuru yayınladı. En az ilkokul mezunu 5626 personel alımı yapılacağı açıklandı. İlanlar kapsamında kimi kurumlar için KPSS puan şartı aranmazken, kimi kurumda da KPSS puan şartı esas alınıyor. Kasım ayı kapsamında yapılacak olan 5226 temizlik görevlisi alımı için başvurular başladı. İşte detaylar...

TEMİZLİK GÖREVLİSİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

  • En az ilkokul mezunu olmak.
  •  Türkiye Cumhuriyeti’nin Vatandaşı olmak.
  • Sağlık probleminin bulunmaması.
  • Adayların kişisel temizliğine önem vermesi
  • Takım çalışmasına yatkınlık.
  • 18 ila 40 yaş aralığında olmak. 
  • Yarı zamanlı ve tam zamanlı çalışmaya uygun olmak.

TEMİZLİK GÖREVLİSİ ALIMI BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

İşkur kapsamında temizlik görevlisi alımı için ilanda başvuruda bulunmak isteyen adaylar İşkur'un resmi internet sitesi üzerinden giriş sağlamaları gerekiyor. Meslek yazan kutucuğa tıklayarak temizlik görevlisi yazmaları ve ara ikonuna tıklamaları yeterli olacak. Tüm iller için yer alan ilanlar sırasıyla listelenecek. Başvuru şartlarını taşımış olduğunuz ilana tıklayarak dakikalar içersinde kolaylıkla başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. İlk kez başvuruda bulunacak adaylar ise e-Devlet şifreleri ile giriş yaparak ilanları görebilirler.