Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Emekli maaşının 5,5 katı promosyon açıklandı! Akbank uçuşa geçti

Promosyonda rekor kıracak tutar açıklandı. Teklifi sunan Akbank oldu

Yayın Tarihi: 13.06.2024 12:14
Güncelleme Tarihi: 13.06.2024 12:14

Emekli maaşının 5,5 katı promosyon açıklandı! Akbank uçuşa geçti

Senelerdir karşılıksız ödemenin tek adresi olarak bilinen promosyon konusu gerek emekliyi gerekse de kimi kesim çalışanı yakından ilgilendiriyor. Emekliler kendi maaş alacağı bankasını kendisi seçebiliyor. B kapsamda bankaların sunduğu avantajlar ön plan çıkarken, en fazla cebe kazanç sağlayan banka tercih ediliyor. Ocak ayı zamları akabinde Mart ayında yapılan düzenleme ile kamu bankalarında başlayan promosyon artışı furyasına özel bankalar da dahil olurken, ek promosyonlar da cepleri dolduracak tutarlarda olabiliyor. 20 bin liraya kadar ulaşan emekli promosyonlarının yanı sıra son zamanlarda MEM promosyonları oldukça dikkat çekiyor.

tll

MEM bünyesinde çalışan il, ilçelerde maaş alınan banka ile sözleşmenin dolması kapsamında düzenlenen ihalelerde mutabakata varılıyor. Çalışanın refahına uyan banka kazanan olurken, bahsi geçen promosyon ödemesini belirlene tarihte hesaba nakit olarak aktarıyor. Geçtiğimiz sene emekli promosyonlarında bile düşük seyreden MEM promosyonlarına imzalar atılırken, 2024 yılı itibari ile adeta rekorlar kıracak rakamlar kamuoyuna sunuluyor.

Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz haftalarda varılan mutabakat hala daha eğitim camiasının ve kamuoyunun gündeminden düşmek bilmiyor. Mem rekoru kıran ihale sonucu, ülkemizde tüm zamanların promosyon tutarını da kırmış gibi duruyor.

tll

Geride bıraktığımız seneye göre kat be kat artış gösteren MEM promosyonlarına bir yenisi de Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Akbank arasında varışan anlaşma kapsamında imzalanmış bulunuyor. Bu kapsamda İlçe MEM bünyesinde yer aan bütün çalışana Akbank tarafından 58.000 TL promosyon ödemesi yapılacak.

58.000 TL'lik maaş promosyonu, öğretmenlere önemli bir maddi destek sağlayacağı biliniyor. Özellikle de öğretmenlerimizi değersizleştiren geçtiğimiz sene varılan mutabakatlara istinaden anlaşması yapılan 58.000 TL promosyon ile emeklerin önemi bir kere daha ispatlanmış oluyor.