Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Ehliyetini kaptıranlara oh çektiren haber geldi

Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, ehliyetine el konulan bireyler için ehliyet affını içeren bir kanun teklifi sundu. İşte detaylar...

Yayın Tarihi: 14.12.2023 17:46
Güncelleme Tarihi: 14.12.2023 17:46

Ehliyetini kaptıranlara oh çektiren haber geldi

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, ehliyetine el konulan bireyler için ehliyet affını öngören bir kanun teklifi hazırladı. Sarıgül, teklifin, insan canına kastetmeyen, yaralamayan ve madde bağımlılığı bulunmayan kişilerin bir defaya mahsus affedilmesini amaçladığını belirtti.

EHLİYET AFFI YOLDA

ehliyet

Sarıgül, TBMM Başkanlığı'na sunduğu bu teklifin önemine vurgu yaparak, özellikle şoförlük mesleğiyle geçimini sağlayanların işlerine geri dönebilmeleri için bu düzenlemenin hayati önem taşıdığını ifade etti.

Milletvekili, "Adaletin ve insani koşulların gözetilmesini amaçlayan bu düzenleme, ehliyeti elinden alınan ancak ciddi suçlardan mahkum olmayan bireyler için bir adım atılmasını gerektiriyor. Ehliyet affı kanun teklifi, ekonomik sıkıntı içinde olan vatandaşlarımızın yaşam koşullarını iyileştirecek ve iş hayatlarına geri dönmelerine olanak sağlayacak." dedi.

Sarıgül, uzun süredir beklenen bu affın, desteklenmesi durumunda ehliyetini kaybeden bireylerin ekonomik açıdan rahatlamalarına ve tekrar iş hayatlarına adapte olmalarına yardımcı olacağını ifade etti.