Düzce Belediyesi, lösemiye dikkat çekmek için Konuralp Antik Kenti’ni turuncu ışıkla aydınlattı

Düzce Belediyesi, Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla farkındalık yaratmak için harekete geçti. Tarihi 2 bin 500 yıl öncesine uzanan Konuralp Antik Kenti, löseminin farkındalık rengi olan turuncu ışıkla aydınlatıldı.

 Düzce Belediyesi, lösemiye dikkat çekmek için Konuralp Antik Kenti’ni turuncu ışıkla aydınlattı

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası, löseminin çocukluk çağında görülen en yaygın kanser türü olduğunu ve bu hastalıkla mücadele eden çocuklara ve ailelerine destek olmak amacıyla kutlanan bir haftadır. 

Düzce Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü, bu özel haftada farkındalık yaratmak amacıyla bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte, tarihi 2 bin 500 yıl öncesine uzanan ve Düzce Belediyesi tarafından kazı çalışmaları devam eden Konuralp Antik Kenti, lösemili çocukların simgesi olan turuncu ışıkla aydınlatıldı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, lösemili çocuklar için yürütülen farkındalık çalışmalarına destek vermekten mutluluk duyduklarını belirterek, "Turuncu umut ve dayanışmanın rengidir! Bizler de lösemili çocuklarımızın yaşam mücadelesinde yanlarında olduğumuzu göstermek için bu etkinliği düzenledik. LÖSEV'in ve lösemili yavrularımızın her zaman yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.