Bist 100
9.374,2 0%
DOLAR
31,1 0,19%
EURO
33,69 0,15%
ALTIN
2.021,82 -0,03%

Dünya genelinde Filistin'e destek eylemleri artarak devam ediyor: O ülkeler İsrail'in saldırılarını protesto etti

Dünya genelinde Filistin'e destek eylemleri artarak devam ediyor. İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılar ve bölgedeki gerginlik, dünya çapında Filistin'e destek gösterilerinin artmasına yol açtı.

Yayın Tarihi: 05.11.2023 20:06
Güncelleme Tarihi: 05.11.2023 20:06

Dünya genelinde Filistin'e destek eylemleri artarak devam ediyor: O ülkeler İsrail'in saldırılarını protesto etti

Dünya çapında Filistin'e destek eylemleri artarak sürüyor. İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılar ve bölgedeki gerginlik, dünya genelinde Filistin'e destek gösterilerinin yayılmasına neden oluyor. Polonya'nın başkenti Varşova'da toplanan yüzlerce kişi, İsrail'in Gazze saldırılarını kınayarak Filistin'e destek verdi. Göstericiler, "Nehirden denize kadar Filistin özgür olacak" ve "Gazze'ye özgürlük" sloganları attılar.

İspanya'da da Filistin'e destek gösterilerine büyük katılım oldu. Madrid, Barselona, Bilbao, Valencia, Palencia, Toledo gibi şehirlerde düzenlenen gösterilerde İsrail, ABD ve Avrupa Birliği (AB) sert bir şekilde eleştirildi.

Atina'da Sintagma Meydanı'nda toplanan kalabalık, Filistin'e destek amacıyla düzenlenen konseri dinledikten sonra İsrail'in Atina Büyükelçiliği'ne yürüdü.

Arnavutluk'ta da farklı sivil toplum kuruluşlarının çağrısıyla İskender Bey Meydanı'nda Filistin'e destek gösterisi düzenlendi.

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da da Filistin'e destek gösterileri düzenlendi ve Avrupa Birliği (AB) ile ABD'ye karşı tepki gösterildi.