Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Döneri beğenmediği için hesap ödemeyen Yusufeli kaymakam: Olay tamamen çarpıtma

Artvin’in Yusufeli ilçesinde, restoranda yediği döner ve tatlıyı beğenmeyip hesap ödemeden işletmeden ayrılan Yusufeli Kaymakamı Hacı Kerim Meral, büyük tepki çekti. Meral, kendisine kumpas kurulduğunu iddia ederek “Olay tamamen çarpıtma. Korumaları gönderip hesabı ödeyecektim.” dedi. Ancak mekan sahibi Ferhat Kodat, kaymakamın yalan söylediğini ve özrünü kabul etmediğini söyledi.

Yayın Tarihi: 09.11.2023 17:48
Güncelleme Tarihi: 09.11.2023 17:48

Döneri beğenmediği için hesap ödemeyen Yusufeli kaymakam: Olay tamamen çarpıtma

Olay, geçtiğimiz günlerde Yusufeli ilçesindeki bir restoranda yaşandı. Yusufeli Kaymakamı Hacı Kerim Meral, iki arkadaşıyla birlikte yemek yemek için restorana gitti.

Meral, yediği döner ve tatlıyı beğenmediğini söyleyerek hesap ödemeden işletmeden ayrıldı.

 Mekan sahibi Ferhat Kodat, kaymakamın kendisine ve çalışanlarına hakaret ettiğini ve hesap ödemeye kalkan arkadaşlarını da engellediğini belirtti.

Kodat, “Eşim ve 35-40 müşterimin yanında bana bağıran kişinin özrünü kabul etmiyorum. Ömrüm boyunca böyle bir şey yaşamadım. Bir insanın onuruyla böyle oynanmaz.” dedi.

“KUMPAS KURMUŞLAR”

Olayın sosyal medyada yayılmasının ardından hakkında soruşturma başlatılan Meral ise olayın kumpastan ibaret olduğunu öne sürdü.

Meral, “Olay tamamen çarpıtma. Kumpas kurmuşlar. Biz o lokantada defalarca yemek yedik. Esnafla hep iç içeyim. Beni yemeğe davet etmişti zaten iki arkadaş. Gülerek konuşuyorum videoda farkındaysanız. Lokanta sahibine ‘Etiniz çok lezzetli ancak geçen gün daha güzeldi, bu biraz sert olmuş.’ dedim. Arkadaşlar hesabı ödeyeceklerdi. O da ‘Kaymakam Bey, canınız sağ olsun.’ dedi.” diye konuştu.

Meral, cüzdanının yanında olmadığını ve korumaları gönderip hesabı ödeyeceğini söylediğini de iddia etti.

Ancak Kodat, kaymakamın bu sözlerine inanmadığını ve haberlerden sonra gelip özür dilediğini ifade etti.

Kodat, “Kaymakam Bey haberler medyaya düştükten sonra geldi özrünü diledi. Ben de ‘Eşim ve 35-40 kişinin yanında bana bağıran kişinin özrünü kabul etmiyorum.’ dedim. ‘Hakkını helal et.’ dedi. Hakkımı helal ettim. İki gündür yüksek dozlu sakinleştirici alıyorum.” dedi.

“SORUŞTURMA BAŞLATILDI”

Artvin Valiliği, olayla ilgili olarak yaptığı açıklamada, Yusufeli Kaymakamı Hacı Kerim Meral hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Açıklamada, “İlgili kaymakam hakkında idari soruşturma başlatılmış olup, konuyla ilgili gerekli işlemler yapılacaktır.” denildi.

Olayla ilgili olarak sosyal medyada da çok sayıda yorum yapıldı. Bazı kullanıcılar kaymakamın tutumunu eleştirirken, bazıları da mekan sahibine destek verdi. Olayın görüntüleri de internette yayınlandı.