Bist 100
9.693,46 1%
DOLAR
32,5 0,08%
EURO
34,78 -0,12%
ALTIN
2.483,97 0,48%

Doğu Karadeniz Ve Doğu Anadolu Bölgeleri için çığ uyarısı! Meteoroloji uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından günlük hava tahmin raporu sunuldu. Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgesi'nde yaşayan halk uyarıldı.

Yayın Tarihi: 24.02.2024 13:50
Güncelleme Tarihi: 24.02.2024 13:50

Doğu Karadeniz Ve Doğu Anadolu Bölgeleri için çığ uyarısı! Meteoroloji uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hava durumu değerlendirme raporu sunuldu. Yapılan değerlendirme 3 gün boyunca hava sıcaklıklarının batı kesimlerde etkisini arttıracağı ifade edilirken, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu için çığ uyarısında bulundu. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada bugünden itibaren geçerli olmak üzere 5 Mart tarihine kadar Doğu Karadeniz'in yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda özellikle de karın yoğun olarak etkisini gösterdiği bölgelerde çığ tehlikesinin var olduğu belirtildi. Bölge halkının dikkatli olması konusunda uyarılar da yayımlandı. 

havatahmini

Yurdun batı kesimlerinde ise hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesine rağmen yağış etkisine gireceği açıklandı. Kuzey Ege kıyılarının aralıklı yağışlı geçeceği tahmin edilirken, diğer bölgelerin de az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. 

İÇ Anadolu'nun kuzey kesmi itibari ile doğuya gittikçe kar yağışının etkisini arttıracağı belirtilrken, karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.