Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş boykot çağrısında bulundu

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı olarak ortak karar alındığını, İsrail'in zulmüne ortak olan markalara dair boykot sürecini başlattıklarını duyurdu.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş boykot çağrısında bulundu

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş,  İsrail'in zulmüne ortak olan markalara yer vermeyeceklerini vurgulayarak Başkanlık ve Türkiye Diyanet Vakfının tesis ve işletmelerinde İsrail'in zulmüne destek olan markalara yer vermeyeceklerinin altını çizdi.

Diyanet İşleri Başkanı, İsrail'in zulmüne ortak olan markalara dair kararlı bir boykot yapacakların dile getirerek  şu sözleri kaydetti:

"Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı olarak aldığımız karar doğrultusunda tüm tesis ve işletmelerimizde İsrail'in zulmüne ortak olan ürün ve markalara yer verilmeyecektir.'' 

Bu boykot sürecinin devamlı bir şekilde sürdürülmesi gerektiğinin altını çizen Erbaş, zulüm ve zalimle her yönüyle mücadele edilmesi gerekiyor dedi. Erbaş, boykot çağrısı yaparak ''Tüm kardeşlerimizi bu toplumsal duyarlılığa destek olmaya davet ediyorum" dedi.