Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Dilan ve Engin Polat’ın kara para aklama operasyonunda yeni gelişme!

İstanbul merkezli 6 ilde gerçekleştirilen kara para aklama operasyonunda Dilan ve Engin Polat çiftinin de aralarında olduğu 16 kişi tutuklanmıştı. Soruşturma genişliyor. MASAK raporuna göre, Veysel Şahin ve Derkan Başer de şüpheli olarak dosyaya dahil edildi.

Yayın Tarihi: 15.12.2023 15:55
Güncelleme Tarihi: 15.12.2023 15:55

 Dilan ve Engin Polat’ın kara para aklama operasyonunda yeni gelişme!

Suç gelirlerini aklamakla suçlanan Dilan ve Engin Polat çiftinin peşini savcılık bırakmıyor. Soruşturmaya iki yeni isim daha dahil oldu. Polat çiftinin 200 milyon liralık vurgununun izi sürülüyor.

Dilan ve Engin Polat çifti, sosyal medyada lüks hayatlarıyla dikkat çekiyorlardı. Ancak bu hayatın arkasında yatan karanlık gerçek, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma ile gün yüzüne çıktı. 

SAHTE FATURA YÖNTEMİYLE 200 MİLYON TL AKLADILAR

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturmada, Dilan ve Engin Polat çiftinin sahibi olduğu şirketlerin, tasfiye halindeki 3 firmadan sahte fatura karşılığında 200 milyon TL para aldığı ortaya çıktı. Bu parayı aile bireylerine ait diğer şirketlere aktaran Polat çifti, son olarak Milda Gayrimenkul isimli firmada toplayarak lüks araç ve gayrimenkul alımı yaptı.

Soruşturma kapsamında yapılan aramalarda, Dilan ve Engin Polat’ın bir medikal şirketin isim hakkını Ankara’da başka bir firmaya verdiği, bu firmanın hesabındaki 1 milyon 800 bin TL’nin de ortakların kişisel hesaplarına aktarılmaya çalışıldığı belirlendi.

27 ŞİRKETE KAYYUM ATANDI

Soruşturma kapsamında tutuklanan 16 şüphelinin yanı sıra, sosyal medya fenomenleri Eylül Öztürk Özkan, Feyzanur Başar, İleyda Topal, İlke Ela Göz, Kadir Yiğit, Mervenur Korkut, Muhammet Oğuz Başar, Murat Yiğit, Nurgül Yiğit, Tolunay Topal, Tuğba Demirhan, Yavuz Selim Korkut, Habip Özsefil, Huri Özsefil ve Özge Duman hakkında da yurt dışına çıkış yasağı kararı verildi. Ayrıca, 27 şirkete de kayyum atandı.

SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR

Dilan ve Engin Polat çiftinin kara para aklama suçundan yargılanmaları beklenirken, soruşturma kapsamında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Savcılık, MASAK raporunda yer alan Veysel Şahin ve Derkan Başer’in de şüpheli olarak dosyaya dahil edilmesine karar verdi. Bu iki ismin de Polat çiftiyle nasıl bir bağlantısı olduğu araştırılıyor