Bist 100
10.676,65 1%
DOLAR
32,25 0,14%
EURO
35 0,27%
ALTIN
2.406,76 0,37%

Dilan Polat olayı son dakika! Engin- Dilan Polat çifti açıklaması 'Şımarıklık yaptık, etik değildi'

Dilan Polat ve eşi Engin Polat son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Senelerdir yaptığı paylaşımlarla 'görmemiş' dedirten yorumlara maruz kalan ve kendi kendini ele verdirdi dedirten Dilan Polat son dakika açıklaması ile gündeme çıktı.

Yayın Tarihi: 30.10.2023 00:49
Güncelleme Tarihi: 30.10.2023 00:49

Dilan Polat olayı son dakika! Engin- Dilan Polat çifti açıklaması 'Şımarıklık yaptık, etik değildi'

Dilan Polat ve eşi Engin Polat son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Senelerdir yaptığı paylaşımlarla 'görmemiş' dedirten yorumlara maruz kalan ve kendi kendini ele verdirdi dedirten Dilan Polat son dakika açıklaması ile gündeme çıktı. İş adamı Engin Polat ve Dilan Polat'ın şaibeli işler yaptığı ve usulsüzlük uyguladığı gerekçesiyle tüm mal varlığına el konulmuş ve haklarında soruşturma başlatılmıştı. Öte yandan 1. ve 2. derece akrabalarının da mal varlıklarına tedbir kararı getirilmişti. Hala daha sosyal medyanın en çok konuşulanı olan çift ile alakalı son dakika gelişmeler mevcut. Dilan Polat Engin Polat son dakika gelişmelerinde açıklama yaptıkları ve bu açıklamanın özür mahiyetinde olduğu konuşuluyor. Geçtiğimiz hafta Engin Polat, katıldığı bir canlı yayında gazeteciye verdiği tepki ile gündeme çıkmış ve bu durumun da özrü Dilan Polat'a düşmüştü. 

Dilan Polat olayı yaklaşık 2 3 haftadır ülke gündemindeki yerini koruyor. Özellikle de günlük harcama limiti ve dolardan taç yapıp takması gibi değişik hareketler, sosyal medyada alay konusu olmuştu. Aradan geçen bir ka hafta sonrasında bu mal varlığının ana kaynağı neydi sorusu araştırılmaktayken, çiftin tüm malları Yediemin depolarına emanet edilmişti. Ünlü çift geçmişte yaptıkları tüm hareketleri için pişman olduklarını açıklayarak, ülkemizin gündemini boş işlerle meşgul ettikleri için özür dilediler. 

DİLAN

DİLAN ENGİN POLAT OLAYI SON DAKİKA

Dİlan Polat olayı son dakika gelişmelerinde çiftten gelen açıklama da Polat çifti, "Zaman zaman çeşitli insani zaaflar nedeniyle haddimizi aştığımızı bu süreçte daha iyi idrak ettik" dedi. Özür mahiyetinde açıklamasına devam eden çift, 'görgüsüzlük ile suçlanmalarına da 'haklı' dediler. 

Polat ailesinin 15 şirketi üzerinde yapılan işlemler ve soruşturma devam ediyor. Bir çok materyale el konulduğu ve el konulan her şeyin ince elenip sık dokunularak, araştırma konusu olacağı konuşuluyor. 

Dilan Polat ve Engin Polat çifti uzadı uzadıya yaptıkları açıklama 'Saygıdeğer Kardeşlerim' seslenmesi ile başlamakta. Dilan Polat olayı gelişmelerinde yaptıkları açıklamalar şu şekilde; "Ticaretimizi sürdürürken toplum önünde çeşitli insani ve dünyevi nedenlerden kaynaklı bir takım etik ve edebe ilişkin aşırılıklarımız, şımarıklıklarımız, gösterişlerimiz olmuştur. Bunlardan dolayı öncelikle Allah huzurunda mahcubiyetimiz, sizler karşısında da düşüncesizliklerimiz ve nezaketsizliklerimiz olmuştur. Bu özeleştiri sonrası kamuoyu önünde milletimizden özür dilemenin Allah karşısında da yeni bir yönelim içinde gösterişten ve aşırılılıktan uzak olmamız gerektiğinin bilinci içerisindeyiz" 

SOSYAL MEDYADA LİNÇ KAMPANYASI BAŞLADI

Birkaç gazeteci ve sosyal medya üzerinden linç kampanyalarının başladığını belirten Dilan Polat ve Engin Polat çifti; Her şey ortaya çıkacak ve biz daha basiretli daha bir tecrübeli olarak binlerce insana istihdam ve ülkemize artı değer sağlamaya devam edeceğiz. Zalim, şahsiyetsiz işbirlikçilerin mumu sönecektir. Saygılar, sevgiler. Dilan Polat/Engin Polat" dedi.