Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Dilan Polat gözaltına alındı

Engin ve Dilan Polat çifti ile kız kardeşleri Sıla Doğu, haklarındaki soruşturma nedeniyle evlerine düzenlenen baskının ardından gözaltına alındı. İşte detaylar...

Yayın Tarihi: 01.11.2023 09:37
Güncelleme Tarihi: 01.11.2023 09:37

Dilan Polat gözaltına alındı

Kara para aklama iddialarıyla gündemde olan Dilan Polat ile eşi Engin Polat ve kız kardeşi Sıla Doğu, İstanbul'da düzenlenen operasyon sonucu gözaltına alındı. Polat çiftinin yanı sıra çok sayıda şüpheli de sağlık kontrolünden geçirildikten sonra emniyete götürüldü. Sıla Doğu'nun kelepçeli bir şekilde emniyete götürülmesi sırasında gülümsemesi ise herkesi şaşırttı.

polat sorusturma

Kara para aklama iddialarıyla gündemde olan Dilan Polat ile Engin Polat, İstanbul'da gerçekleşen operasyon sonucu gözaltına alındı. İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından yakalanan Polat çifti, Beyza Ekici, muhasebeci Ahmet Gün, Sezgin Polat, Kürşat Polat ve birçok şüpheli, Bayrampaşa Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. Polat çifti hastaneye girişlerinde basın mensuplarının sorularını cevapsız bıraktı.

polat sorusturma

Sağlık kontrolünden geçirilen Dilan Polat'ın kardeşi Sıla Doğu ise, "İfade vereceğiz, başka bir şey demeyeceğiz," dedi. Sağlık kontrolü sonrasında Dilan Polat ve Engin Polat İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Çift, emniyete girişlerinde de sorulara cevap vermekten kaçındı. Basın mensupları, "Kanıtları yok ettiğiniz iddia ediliyor, ne diyorsunuz?" sorusuna ise yine Dilan Polat'ın kardeşi Sıla Doğu, "Hangi kanıtları yok edeceğimizden haberimiz yok," şeklinde cevapladı. Doğu'nun kameralara gülümsemesi de dikkat çekti.

Polis tarafından gözaltına alınan diğer şüpheliler de güvenlik önlemleri altında emniyete getirildi. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.