Dilan-Engin Polat çiftinin kara para aklama operasyonunda yeni gelişme

Sosyal medyada paylaştıkları videolarla ünlenen Dilan ve Engin Polat çifti, kara para aklama iddialarıyla gözaltına alındı. Çiftin avukatı da bugün gözaltına alınırken, Engin Polat’ın anneannesi ise sağlık sorunları nedeniyle serbest bırakıldı.

Dilan-Engin Polat çiftinin kara para aklama operasyonunda yeni gelişme

Sosyal medyada paylaştıkları lüks hayatlarıyla dikkat çeken Dilan ve Engin Polat çifti, kara para aklama iddiasıyla gözaltına alındı. Çiftin, sahte fatura yöntemiyle 200 milyon liralık vurgun yaptığı iddia ediliyor. Dilan Polat, sağlık kontrolü sırasında polisten cildi için vitamin istedi. Çiftin avukatı da gözaltına alınırken, Engin Polat’ın anneannesi ise serbest bırakıldı. İşte Dilan-Engin Polat çiftinin kara para aklama operasyonunda yaşanan son gelişmeler…

İstanbul merkezli 6 ilde düzenlenen operasyonda, Dilan ve Engin Polat çiftinin de aralarında bulunduğu 14 kişi gözaltına alındı. Çiftin, sahte fatura yöntemiyle elde ettikleri 200 milyon lirayı aile şirketlerine transfer ederek çok sayıda gayrimenkul ile araç aldıkları ortaya çıktı.

DİLAN POLAT: BURASI CİLDİME İYİ GELMİYOR

Gözaltına alınan şüphelilerden Dilan Polat’ın sağlık kontrolü sırasında polisten cildi için vitamin istediği öğrenildi. Dilan Polat’ın, ““Kullanmam gereken ilaçlar var. Burası cildime iyi gelmiyor, vitaminleri almam lazım.” dediği belirtildi.

AVUKAT HAYDAR ENES ÇETİNKAYA DA GÖZALTINDA

Soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan bir kişi daha gözaltına alındı. Gözaltına alınan ismin, Polat çiftinin avukatı Haydar Enes Çetinkaya olduğu bildirildi.

ANNEANNE ZEHRA YILMAZ SERBEST BIRAKILDI 

Engin Polat’ın anneannesi Zehra Yılmaz da dün gözaltına alınanlar arasındaydı. Ancak Yılmaz, sağlık sorunları göz önünde bulundurularak serbest bırakıldı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma devam ediyor. Gözaltındaki şüphelilerin ifade verme işlemi de başladı. Dilan-Engin Polat çiftinin en son ifade vereceği öğrenildi.