Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Devlet Bahçeli Kurban Bayramı'nı kutlayarak siyasette yumuşama gündemini eleştirdi!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kurban Bayramı mesajı paylaşarak siyasette yumuşama gündemini sert eleştirdi.

Yayın Tarihi: 15.06.2024 13:46
Güncelleme Tarihi: 15.06.2024 13:46

Devlet Bahçeli Kurban Bayramı'nı kutlayarak siyasette yumuşama gündemini eleştirdi!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Kurban Bayramı sebebiyle yayımladığı mesajda siyasette normalleşmeye yönelik çeşitli mesajlar verdi. 

Kurban Bayramı nedeniyle yeni bir mesaj yayımlayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, tüm vatandaşların bayramını kutladı. Ardından siyaset gündemine değinen Devlet Bahçeli, Kurban Bayramı sebebiyle yayımladığı mesajda normalleşmeden bahsetti. Normalleşme süreci üzerinden Cumhur İttifakı ile ilgili konuşulanlara da yanıt vermeyi unutmadı. 

Normalleşme başlığı altında gündemde milletin sinir uçları ile oynandığını öne süren Bahçeli, gizli gündemlerin yaratıldığını ancak bunlara itibar edilmeyeceğini ifade etti. Yumuşama mesajlarında yalan, dedikodu ve iftira kampanyaları yürütüldüğünü iddia eden Bahçeli, hangi hedeflerle yapıldığının belli olduğunu söyledi. Yumuşaklık pozu verenlerin iki yüzlü olduğunu iddia ederek şu ifadeleri kullandı: 

"Bir yanda yumuşaklık pozu veren, diğer yanda meşrep ve müktesebatında taşıdıkları nefret ve öfkeyi sağanak halinde yağdıran siyasi hasis ve hırçın zihniyetlerin ikiyüzlülüğü bugünlerde utanç verici düzeylerdedir."

Fitne ve fesatla kışkırtarak Türk düşmanlığı ile sorgulamaya ve terörize etmeye çalışanların da bedelini çok ağır ödeyeceklerini ifade etti. Hak ve hukuku savunmanın şeref konusu olduğunu kaydeden Bahçeli, taviz vermeyeceklerini vurguladı. Tek dileğinin bayram günlerinde herkesin bir vicdan muhasebesi yapması olduğunu söyleyen Bahçeli, dürüst ve samimi bir şekilde gündemdeki meseleleri ele alması gerektiğini ifade etti. 

Konuşmasının devamında bayram boyunca herkesin iç dünyasını ve çevresiyle kurduğu ilişki ağlarını değerlendirmeye ihtiyacı olduğunu söyleyen Bahçeli, son olarak şunları ekledi: 

"Anlaşılmaktan ziyade anlamaya, dayatmadan ziyade diyaloğa, kutuplaşmaktan ziyade kucaklaşmaya, ihtilaftan ziyade irade ve istikbal mutabakatına doğru kalıcı bir geçiş sağlam ve sahici adımlarla gerçekleşmelidir."