Bist 100
9.548,09 1%
DOLAR
32,51 0,18%
EURO
34,61 0,17%
ALTIN
2.480,07 0,25%

Deprem bölgesindeki araçlarla çalıntı araçları 'change' eden 6 şüpheli yakalandı!

Balıkesir Edremit’de yaşanan olayda, depremde ağır hasar gören araçların çalıntı araçlarla “change” edildiği öğrenildi!

Yayın Tarihi: 20.02.2024 17:23
Güncelleme Tarihi: 20.02.2024 17:23

Deprem bölgesindeki araçlarla çalıntı araçları 'change' eden 6 şüpheli yakalandı!

Balıkesir Emniyet Müdürülüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri hacizli, yakalama kararı bulunan veya yurt dışından getirilen çalıntı araçların, depremde hasar gören araçlarla change edildiğini belirledi. Ekipler, Hatay ve Kahramanmaraş’ta enkaz altında kalan araçların 19’unun Edremit’te faaliye gösteren bir şirkette tescil edildiğini ve daha sonra da başka kişilere satıldığını ortaya koydu. 

edremit

Eş zamanlı olarak Edremit’te operasyon gerçekleştiren ekipler, şasi ve motor numaralarının deprem bölgesinden alınan araçlarla değiştirildiğini belirledi. Bu şekilde “change” edilen 19 araç olduğunu söyleyen ekipler, ön incelemelerde motor ve şasi numaralarının uyuşmadığını kaydetti. İş yerinde yapılan aramalarda bir araç daha bulunurken, Bursa Bölge Kriminal Polis Laboratuvarları’nda inceleme yapıldı. 

edremit balıkesir

Yapılan incelemelerde “change” edilen iki aracın yurt dışından getirildiği kaydedildi. Diğerinin çalıntı olduğu ve 17’isinin de haciz yakalamalı olduğu belirlendi. Yapılan baskınlar sonrası 6 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin 4’ü ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakılırken, Turan Z. isimli şüpheli tutuklandı. Bir şüpheli daha salıverilirken, polis hala bir firari zanlının peşinde.