Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Dar gelirli hanelere ısınma desteği! Bu kış sıcacık geçecek

Devlet tarafından dar gelirliye sağlanan desteklerin yanı sıra belediyeler de ihtiyaç sahibi vatandaşına sahip çıkıyor. Bu kapsamda bir çok belediyeden ısınma desteği haberleri geliyor

Yayın Tarihi: 13.12.2023 19:00
Güncelleme Tarihi: 13.12.2023 19:00

Dar gelirli hanelere ısınma desteği! Bu kış sıcacık geçecek

Kış mevsimi etkisini göstermeye başladı. Doğalgaz kullanımı ülke genelinde en fazla tercih edilen ısınma şekli olurken, maliyet fazlalığı vatandaşı alternatiflere itmeye devam ediyor. Bu kapsamda doğalgaz bulunmayan bölgelerde ısınma genellikle odun ve kömür aracılığı ile sağlanıyor. Devlet geçtiğimiz günlerde doğalgaz desteği ile alakalı yaptığı zam açıklaması sonrasında dar gelirli vatandaş başvuruları detaylarını araştırmaya başlamıştı. Dar gelirli ihtiyaç sahibi vatandaşa devlet tarafından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile bir çok destek sağlanmakta. Kış mevsimi boyunca belediyelerde kendi sınırları içerisinde yaşayan bireylere yönelik bir çok ısınma desteği sağlıyor. 

Belediyeler zaman zaman resmi hesapları üzerinden sağladıkları destekler ile alakalı olarak açıklamalarını sunmaya devam ediyor. Çalışmalarına ve bütçe kaynaklarını hesaplamaya devam belediyeler, işlemlerin tamamlanması sonrasında sağlayacakları destekleri resmi hesaplarından paylaşmakta. Geçtiğimiz gün Germencik Belediyesi kış desteği açıklamasında ihtiyaç sahibi vatandaşa odun ve soba dağıtımı yapacaklarını belirtmişti. Belediyeye yapılan başvuru sonrasında dar gelirli onayın verilen her haneye kış desteği olarak soba ve odun dağıtımı yapılacağı belirtilirken, son dakika bi açıklama da Kuşadası Belediyesi'nden gelmiş bulunmakta

kömür

KUŞADASI BELEDİYESİ KIŞ DESTEĞİ

Kuşadası Belediyesi resmi sosyal medya hesabından son dakika yapılan duyuruda ihtiyaç sahibi bireye destek sağlanacağı belirtilirken,  bu desteğin de soba yardımı olarak dağıtılacağı belirtilmiş bulunuyor. 

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel tarafından açıklanan destek için başvuruların başladığı belirlenirken, odun ve kömür desteği ile de destekleneceği açıklaması sunuldu. 

SOBA, ODUN, KÖMÜR YARDIMI BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR

Kuşadası Belediyesi tarafından başvuruların alınmaya devam ettiği açıklanırken, bu başvuruların, belediye binalarındaki ilgili kurumlara ibrazı şeklinde sağlanabileceği belirtilmiş bulunuyor.

ARALIK DESTEKLERİ SÜREGELİYOR

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından dar gelirli onayı almış olan hanelere, e-devlet üzerinden yapılan başvurular ile birlikte ısınma desteği ödemeleri yapılabiliyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları da bu kapsamda aracılık edebiliyor. Devlet desteklerinden faydalanan bireyler, bağlı bulundukları belediyenin desteklerinde de faydalanabiliyor. Açıklaması yapılan Kuşadası Belediyesi ısınma desteği detaylarında devletten sosyal yardım alınıp alınmadığı konusunun bir şart olmadığı belirtilmiş bulunuyor.