Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kurban Bayramı mesajı yayımladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni bir video mesaj yayımlayarak tüm İslam aleminin Kurban Bayramı'nı kutladı!

Yayın Tarihi: 15.06.2024 11:32
Güncelleme Tarihi: 15.06.2024 11:32

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kurban Bayramı mesajı yayımladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı nedeniyle yeni bir video mesaj yayımladı. Mesajında ekonomi, siyaset ve bayram vurgusu yapan Erdoğan, tüm vatandaşların güzel bir tatil geçirmesini temenni etti. 

Sözlerine Kurban Bayramı’nı kutlayarak başlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, herkesin kurbanının hayırlı olmasını diledi. Bu kutsal günlerde özellikle Gazze’deki soykırımın devam edişine değinen Erdoğan, tüm Filistin halkının Kurban Bayramı’nı da kutladı. Bayramda birlik, beraberlik ve dayanışma duygularının en üst seviyede yaşandığını kaydederek şunları ekledi: 

“Bayramlar yetimlerin, öksüzlerin, garip gurebanın hatırlandığı, akrabalık ve komşuluk münasebetlerinin şıklaştığı, millet olarak birbirimize daha sıkı kenetlendiğimiz özel günlerdir.”

Siyasetteki yumuşama iklimine değinen Erdoğan, millet olarak daha fazla dayanışma içinde olunması gereken günlerden geçildiğini kaydetti. Geride bırakılan yıl içinde üst üste 3 seçim geçirildiğini anımsatan Erdoğan, seçimlerle Türkiye’nin demokrasisinin güçlendiğini kaydederek hükümet olarak 4 yıllık icraat dönemleri bulunduğunu aktardı. 

Enflasyonun yılın ikinci yarısı itibarıyla düşeceğini kaydeden Erdoğan, Türkiye’yi refah payını yükseltmiş gelişmiş ülkeler seviyesine getiren bir iktidar olduklarını öne sürdü. Savaş, salgın ve küresel krizlerin enflasyonu tetiklediğini işaret eden Erdoğan, geçmişte olduğu gibi tek haneli enflasyonu mutlaka göreceğimizi söyledi. 

İsrail’in Gazze’deki katliama 7 Ekim’den bu yana devam ettiğini ve bu soykırım politikasına karşı dik duruş sergilediklerini kaydeden Erdoğan, bugüne kadar gönderilen insani yardımın 55 bin tonu aştığını belirtti. İsrail ile olan tüm ticari işlemlerin durdurulduğunu kaydeden Erdoğan, soykırım davasına müdahil olunduğunu da anımsattı ve ekledi:  
“Bu zorlu mücadelelerde en büyük kuvvet ve ilham kaynağımız milletimizin duası, desteği, birliği, beraberliği ve kendi arasındaki kardeşlik ruhudur.”

Millet olarak birlikte hareket etmenin ve sorunlara karşı birlik olmanın önemine değinen Erdoğan, hacca giden hacı adaylarının dualarının kabul olmasını dileyerek yola çıkacaklara seslendi. Bayramda yola çıkacak olan sürücülere seslenen Erdoğan, trafik kurallarına uyulması gerektiğini ve yorgun bir şekilde yola çıkılmaması gerektiğini vurguladı. Daha sonra ise herkesin bayramını kutlayarak sözlerini tamamladı: 

“Kurban Bayramı'nın kalplerimize huzur, ülkemize esenlik, Filistin ve Sudan başta olmak üzere gönül coğrafyamıza barış getirmesini diliyorum. Bayramınız mübarek olsun. Kalın sağlıcakla.”