Bist 100
9.347,17 0%
DOLAR
30,98 -0,09%
EURO
33,63 0,12%
ALTIN
2.004,09 -0,2%

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Binali dedeye verdiği sözü tutup hayalini gerçekleştirdi

Yusufeli Barajı’nın su tutma töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile tanışan Binali Polat, yeni ilçe merkezine doğal gaz gelmesini istemişti. Erdoğan, Polat’ın isteğini yerine getirerek ilçeye doğal gaz bağlattı. Polat, Erdoğan’a “Doğal gazı gönderdin Paşam. Biz de koca Yusufeli’nde ısınıyoruz. Bu hayır sana da yeter bana da” diyerek hem teşekkür hem de dua etti.

Yayın Tarihi: 24.11.2023 11:06
Güncelleme Tarihi: 24.11.2023 11:06

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Binali dedeye verdiği sözü tutup hayalini gerçekleştirdi

Artvin’in Yusufeli ilçesi, Türkiye’nin en büyük kemer barajı olan Yusufeli Barajı ve HES projesi sayesinde yeni bir yüze kavuştu. Barajın su tutmaya başlamasıyla birlikte yeni ilçe merkezine taşınan vatandaşlar, modern evlerinde yeni bir hayata başladı. Ancak ilçede yaşayan 91 yaşındaki Binali Polat, yeni evinde doğal gaz yoktu.

BİNALİ DEDENİN DOĞAL GAZ İSTEĞİ

Binali Polat, 22 Kasım 2022’de düzenlenen Yusufeli Barajı’nın su tutma töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile karşılaştı.

Polat, Erdoğan’dan evinin anahtarını alırken, yeni ilçe merkezine doğal gaz gelmesini istedi. Polat, “Paşam, doğal gaz istiyoruz. Burası çok soğuk oluyor. Doğal gaz gelirse çok seviniriz” dedi.

ERDOĞAN’IN TALİMATI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Binali Polat’ın isteğini geri çevirmedi. Erdoğan, törende dönemin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e talimat vererek, “Talimatı verdim. Enerji bakanımız dedi ki biraz yolu uzak. Uzak muzak yok, biz aşığız. Ferhatız dağları deleriz ve ulaşırız” diyerek bir an önce doğal gazın ilçeye verilmesini istedi.

DOĞAL GAZIN İLÇEYE ULAŞMASI

Erdoğan’ın talimatı üzerine harekete geçen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Yusufeli ilçesine doğal gaz bağlanması için çalışmalara başladı.

Bir yıl süren çalışmaların ardından ilçeye doğal gaz ulaştırıldı. İlçe sakinleri, soğuk havaları doğal gazla karşıladı.

doğalgaz

Yusufeli ilçesinde yeni evine taşınan Binali Polat, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği sözü tutarak ilçeye doğal gaz getirtmesinden dolayı çok mutlu oldu.

Polat, Erdoğan’a “Doğal gazı gönderdin Paşam. Biz de koca Yusufeli’nde ısınıyoruz. Bu hayır sana da yeter bana da. Ölmeden doğal gaz kullanmak da nasip oldu” diyerek hem teşekkür hem de dua etti. Polat, Erdoğan’ın kendisini unutmadığını ve ilçeye büyük bir hizmet yaptığını söyledi.