Bist 100
10.394,85 2%
DOLAR
32,3 -0,03%
EURO
35,08 0,4%
ALTIN
2.395,19 -0,33%

CHP Parti Meclisi Özgür Özel başkanlığında ilk toplantısını yapıyor

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 38. Olağan Kurultay’da seçilen Parti Meclisi (PM) üyeleriyle ilk toplantısını yapıyor. Özel, toplantı sonrası yeni Merkez Yönetim Kurulu’nu (MYK) da kamuoyuna duyuracak. CHP’de yeni dönemin ilk adımları atılıyor.

Yayın Tarihi: 11.11.2023 14:26
Güncelleme Tarihi: 11.11.2023 14:26

CHP Parti Meclisi Özgür Özel başkanlığında ilk toplantısını yapıyor

CHP'nin 38. Genel Başkanı Özgür Özel, yeni PM ile ilk toplantısını parti genel merkezinde gerçekleştiriyor. Özel başkanlığındaki toplantıda ilk olarak kurultay değerlendirmesi yapılacak. CHP lideri, kurultayda aldığı oy oranını değerlendirecek. 

GÜNDEMDE YARGI, SİYASET VE YEREL SEÇİMLER VAR

PM’nin gündeminde ayrıca yargıdaki tartışmalar, yeni dönem siyasetinde yapılması gerekenler, yerel seçimlere hazırlık ve yeni parti yönetiminin oluşturulması da yer alıyor.

Özel, yargının bağımsızlığı ve tarafsızlığı konusunda CHP’nin duruşunu net bir şekilde ortaya koyması bekleniyor. Yeni dönem siyasetinde CHP’nin hedefleri, stratejileri ve politikaları da masaya yatırılacak. Yerel seçimlere hazırlık sürecinde CHP’nin aday belirleme yöntemi, ittifak görüşmeleri ve seçim kampanyası da ele alınacak.

YENİ MYK BELLİ OLUYOR

Özel’in toplantının ardından yeni Merkez Yönetim Kurulunu (MYK) da açıklaması bekleniyor. Özel, yeni MYK’yı belirlerken kurultayda kendisine destek veren isimlere yer verecek. Özel’in, yeni MYK’da kadın, genç ve farklı kesimlerden temsilcilerin olmasına özen göstereceği belirtiliyor.

ANITKABİR ZİYARETİ YAPTI

Özel, 38. Olağan Kurultay’da seçilen Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulunun (YDK) yeni üyeleriyle Anıtkabir’i ziyaret etti.

Özel, beraberindeki PM ve YDK üyeleriyle Aslanlı Yol’dan yürüdü. Özgür Özel’in, Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakmasının ardından, bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Özel ve beraberindekiler, Anıtkabir merdivenlerinde fotoğraf çektirdikten sonra 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün anıt mezarına da çelenk bırakarak saygı duruşunda bulundu.

Anıtkabir Komutanı Albay Yaşar Karaoğlu’na çiçek takdim eden Özel, vatandaşlarla fotoğraf çektirdi.