Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Bu zamana kadar saklı kalan masal niteliğindeki kanyonlar ortaya çıktı! Görüntüsü gibi ismi de masal

Görüntüsü gibi adı da masal olan Masalsı Kanyonlarla adeta bir masal diyarında hissetmeye hazır olun! Erzincan’ın gizli kalmış saklı güzelliği her yıl dünyanın dört bir yanından turistleri ağırlamaya devam ediyor.

Yayın Tarihi: 04.12.2023 13:57
Güncelleme Tarihi: 04.12.2023 13:57

Bu zamana kadar saklı kalan masal niteliğindeki kanyonlar ortaya çıktı! Görüntüsü gibi ismi de masal

Harika bir gezi planlaması yapmak istiyorsanız, kışınızı ya da yazını verimli şekilde geçirmek istiyorsanız muhakkak Masalsı Kanyonlara uğramamanızı tavsiye ederiz. Erzincan’ın gizli kalmış güzellikleri arasında yer alan kanyonlar, hem kışın hem de yazın bir çok turiste ev sahipliği yapıyor. Yazın kanyonda rafting ve tekne turları gibi programlar düzenlenerek kalabalıklaşan kanyonlar kışında Doğu Ekspresi güzergahında kalarak harika bir manzara sunuyor.

Erzincan’ın Kemah, İliç ve Kemaliye ilçelerinde yer alan Doğu Ekpresi güzergahında bulunan Masalsı Kanyonlar, doğal görünümü ile adeta dünyanın her bir yerinden turizimcileri cezbediyor. Macera severler için unutulmaz güzellikte Karanlık Kanyon taş yol ile Colorado büyük kanyonu, Alplerde'ki kanyonların ise mini bir versiyonuna benzetiliyor.

masalsı kanyonlar

DOĞU EKSPRESİ GÜZERGAHINDA YER ALAN MASALSI KANYONLAR

Meşhur Doğu Ekpres treninin güzergahında bulunan Erzincan'ın Kemah, ,İliç ve Kemaliye ilçelerindeki kanyonlar, her yıl içersinde bir çok adrenalin seven dünya turistlerini ağırlamaya devam ediyor. Karasu Nehrini içeren bu kanyonlar 500 metreden oluşan dik yamaçlarıyla meşhur Karasu Nehrini bölüyor. Bölünmüş olan bu kanyonların içersinde rafting, kano ve tekne turları yaz aylarında turistlere sunuluyor. Bu kanyonlar her yıl daha fazla misafir ağırlamaya devam ediyor.

masalsı kanyonlar