Bu doğal yöntemler öksürüğü bıçak gibi kesiyor! Evde uygulanması çok kolay...

Öksürüğü tedavi etmek için çeşitli ilaçlar mevcuttur fakat bazı durumlarda, doğal yöntemler de oldukça yardımcı olabilir. İşte öksürüğe iyi gelen, öksürüğü bıçak gibi kesen doğal yöntemler...

Bu doğal yöntemler öksürüğü bıçak gibi kesiyor! Evde uygulanması çok kolay...

Öksürük, solunum yollarında bir tahriş veya irritasyona bağlı olarak ortaya çıkan, genellikle sesli bir şekilde nefes vermeyi içeren bir reflekstir. Öksürük, soğuk algınlığı, grip, alerjiler, astım ve bronşit gibi birçok farklı hastalığın belirtisi olabilir.

İşte öksürüğü yok eden doğal çözümler:

- Öksürüğü bir an önce hafifletmek için bol sıvı tüketmek oldukça önemlidir. Boğazı yumuşatmak ve öksürüğü azaltmak için Ilık çay, sebze suyu veya su gibi içecekler tüketebilirsiniz. Bu sıvıları tüketmek öksürüğe karşı oldukça etkili bir doğal çözümdür.

- Bal, antibakteriyel ve antienflamatuar özelliklere sahiptir, öksürüğü hafifletmeye fayda sağlar. 1 kaşık bal bile öksürüğü yok etme konusunda oldukça başarılıdır. 

öksürük

- Zencefil çayı veya zencefil kökü çiğneyebilirsinizİ zencefil öksürüğe karşı doğal bir ilaçtır. 

- Ihlamur, balgam söktürücü bir özellikliğe sahiptir, geçmeyen öksürüğü hafifletmek için Ihlamur çayı tüketebilirsiniz.

- Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren ekinezya, öksürüğü hafifletmede başvurulan en etkili yöntemlerden biridir. Ekinezya çayı tüketerek öksürükten kurtulabilirsiniz.