Bist 100
9.374,2 0%
DOLAR
31,11 0,2%
EURO
33,71 0,14%
ALTIN
2.021,89 -0,03%

Beşiktaş'ta Şenol Güneş dönemi sona erdi

Beşiktaş'ta Şenol Güneş, UEFA Konferans Ligi'nde oynanan Lugano maçında yaşanan mağlubiyetin ardından istifa etti. Güneş'in istifasını kabul eden Beşiktaş yönetimi, olağanüstü seçimli genel kurul kararı aldı.

Yayın Tarihi: 06.10.2023 13:54
Güncelleme Tarihi: 06.10.2023 13:54

Beşiktaş'ta Şenol Güneş dönemi sona erdi

UEFA Konferans Ligi'nde Lugano'ya 2-1 mağlup olun Beşiktaş'ta yenilgi sonrası ayrılık rüzgarı esti. Mağlubiyetin ardından teknik direktör Şenol Güneş istifa etti. Beşiktaş yönetimi tarafından Şenol Güneş'in istifası kabul edildi ve olağanüstü seçimli genel kurul kararının alındığı açıkland. 

Güneş, istifasını yönetime sundu ve sabah antrenmanına çıkmayarak oyuncularla vedalaştı. Beşiktaş'ın İstanbulspor ilekarşılaşacağıı maçta ise teknik sorumlu olarak Burak Yılmaz'ın görev alması bekleniyor.

senol gunes istifa

Beşiktaş'tan yapılan açıklama ise şöyle:"Lugano maçının ardından bir araya geldiği Başkanımız Ahmet Nur Çebi'ye, Beşiktaşımızın menfaatleri doğrultusunda bir kan değişikliğine ihtiyaç olduğunu, Kulübümüzün ve takımımızın önünü açmak adına alınacak her türlü karara saygı duyacağını ifade eden Teknik Direktörümüz Şenol Güneş, bugün itibarıyla görevinden ayrılmıştır. Şenol Güneş'e Kulübümüze katkıları nedeniyle teşekkür eder, bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz."