Bist 100
10.767,85 0%
DOLAR
32,93 0,1%
EURO
35,42 0,07%
ALTIN
2.455,95 -0,05%

Berkay’ın Eşi Özlem Ada Şahin: “Çocuğumun Yaşadığı Travma Yüzünden Mobilyaları Attım”

Berkay’ın kızı mobilya kazası geçirdi, şarkıcı firmaya dava açtı. Mobilyaların kalitesiz ve kusurlu olduğunu söyleyen Berkay’ın eşi Özlem Ada Şahin, duruşmada tanıklık yaptı. Bilirkişi raporu da ayıplı mal olduğunu gösterdi.

Yayın Tarihi: 11.12.2023 16:51
Güncelleme Tarihi: 11.12.2023 16:51

Berkay’ın Eşi Özlem Ada Şahin: “Çocuğumun Yaşadığı Travma Yüzünden Mobilyaları Attım”

Berkay’ın kızı mobilya kazası geçirdi, şarkıcı firmaya dava açtı

Şarkıcı Berkay Şahin, kızı Arya’nın çocuk odasındaki ranzadan düşmesine ve yaralanmasına neden olan mobilya firmasını mahkemeye verdi. Berkay’ın eşi Özlem Ada Şahin, duruşmada tanık olarak “Çocuğumun yaşadığı travma yüzünden çocuk odasındaki mobilyaları kaldırtıp attım” dedi.

Berkay’ın Eşi Özlem Ada Şahin: “Çocuğumun Yaşadığı Travma Yüzünden Mobilyaları Attım”

Yeni eve taşındılar, mobilya siparişi verdiler

Berkay Şahin ve Özlem Ada Şahin, geçen yıl İstanbul’da yeni bir eve yerleştiler. Yeni evleri için mobilya siparişi verdikleri firma, teslimatı yaklaşık 5 ay geciktirdi. Özlem Ada Şahin, “İzmir’deki yazlığımdan teslimat için İstanbul’a geldim. Ama ne teslimat, ne de montaj yapıldı. Otelde kalmak zorunda kaldım. Mobilya firmasıyla irtibat kuramadık. Sürekli bahane ürettiler. Sonunda teslimat ve montaj yapıldı ama mobilyalar çok kalitesiz ve kusurluydu. Kırık ve çizikler vardı. Video çekip gönderdim. Düzeltmelerini talep ettim. Ama hiçbir ilgi görmedim” diye anlattı.

Berkay’ın Eşi Özlem Ada Şahin: “Çocuğumun Yaşadığı Travma Yüzünden Mobilyaları Attım”

“Çocuk odasındaki mobilyaları çöpe attım”

Özlem Ada Şahin, kızları için aldıkları çocuk odasındaki mobilyaların diğerlerinden daha kötü olduğunu da söyledi. “Montajdan bir ay sonra kızım ranzaya çıkmak isterken tuttuğu mobilya parçası koptu. Kızım yere düştü, üstüne de mobilya parçaları geldi. Firma yetkilileri özür bile dilemedi. Çocuğum travma geçirdiği için çocuk odasındaki mobilyaları söküp attım. Yeni mobilya aldım. Firmanın diğer ürünlerini kullanmaya devam ediyoruz. Çocuk odasının kalitesi çok düşüktü. Organik boya kullanılmalıydı ama boyalar kokuyordu. Mobilyalar için 200 bin lira ödedik” dedi.

“Ürünler aceleye gelmiş”

Şarkıcının menajeri Okan Genç de duruşmada tanıklık yaptı. Mobilya firmasıyla anlaşma sürecini Özlem Ada Şahin’le birlikte yürüttüklerini belirten Genç, “Gelen ürünler hatalı, kusurlu ve kalitesizdi. Sanırım yetiştirmek için acele etmişler. Eksiklikler vardı. Sonra kaza oldu. Mobilyaların kenarları ve köşeleri çizikti, kullanılmış gibiydi. Ürünler özel siparişti. Çocuk odası hem yatak, hem de oyun odası şeklindeydi” dedi.

“Bilirkişi raporu ayıplı mal olduğunu gösterdi”

Berkay Şahin’in avukatı Sergen Ali Neli ise “Mobilyaların montajı bittikten sonra ayıplı olduklarını gördük ve bunu firma yetkililerine bildirdik. Ama firma mağduriyetimizi gidermedi. İhtarname çektik. İhtarnameden 10 gün sonra kızın yaralanması olayı oldu. Bilirkişi raporunda da iki odanın ürünlerinin ayıplı olduğu belirlendi. Çocuk odası atıldığı için incelenemedi” dedi.