Bist 100
10.676,65 1%
DOLAR
32,25 0,14%
EURO
35 0,27%
ALTIN
2.406,76 0,37%

Ben Bu Cihana Sığmazam Soysal'ın babası Müfit Bey kimdir, kaç yaşında? BBCS Müfit'i kim oynuyor, gerçek ismi ne?

Atv'nin büyük bir izleyici kitlesine ulaşan ve reyting rekorları kıran dizisi "Ben Bu Cihana Sığmazam", yeni sezonuna etkileyici bir giriş yaparak izleyicileri ekran başına kilitlemeyi başardı. Dizinin dikkat çeken karakterlerinden biri olan Mufit'i ise usta oyuncu Serhat Nalbantoğlu canlandırmaktadır. Müfit, derin devlete hizmet veren üst düzey bir müdür rolündedir.

Yayın Tarihi: 05.12.2023 20:26
Güncelleme Tarihi: 05.12.2023 20:26

Ben Bu Cihana Sığmazam Soysal'ın babası Müfit Bey kimdir, kaç yaşında? BBCS Müfit'i kim oynuyor, gerçek ismi ne?

Serhat Nalbantoğlu, Ben Bu Cihana Sığmazam dizisindeki Müfit karakteriyle izleyicilerin ilgisini çekiyor. Peki, Serhat Nalbantoğlu kimdir? Nereli, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? İşte Serhat Nalbantoğlu'nun hayatı ve biyografisi.

bbcs

SERHAT NALBANTOĞLU KİMDİR?

Türk tiyatro ve dizi dünyasının usta isimlerinden biri olan Serhat Nalbantoğlu, 7 Mart 1959 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldi. Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünde aldığı tiyatro eğitimi ile sanat hayatına başlayan Nalbantoğlu, Ankara Devlet Tiyatrosu'nda görev alarak kariyerine profesyonel anlamda yön verdi.

1987 yılında Trabzon Devlet Tiyatrosu'nun kurulmasıyla birlikte Trabzon'a tayin edilen Serhat Nalbantoğlu, burada sanatın ve tiyatronun gelişimine önemli katkılarda bulundu. Trabzon Devlet Tiyatrosu'nda müdür olarak görev yapmış ve birçok oyunda başarılı performans sergilemiştir.

1991 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu'na tayin olan Nalbantoğlu, kariyerine burada devam etti. Hem oyunculuk hem de yönetmenlik alanında çeşitli projelerde yer aldı. 2006/2007 sezonunda, Devlet Tiyatroları'ndaki görevinden ayrılarak İstanbul'a taşındı ve burada Ankara Devlet Tiyatrosu'ndan arkadaşı Hüseyin Avni Danyal ile birlikte "Tiyatro Seyirlik" adında bir tiyatro topluluğu kurdu. Ancak 2007 yılında Tiyatro Seyirlik grubundan ayrılarak Ankara Devlet Tiyatrosu'na müdür olarak geri döndü.

Serhat Nalbantoğlu, tiyatro ve dizi oyunculuğunun yanı sıra başarılı bir dublaj sanatçısıdır. Arnold Schwarzenegger, Richard Gere, Jean Reno gibi dünyaca ünlü oyuncuları Türkçe dublajlı seslendirmeleriyle tanınmıştır. Fransızca ve İngilizce dillerini bilen Nalbantoğlu, aynı zamanda sıkı bir Fenerbahçe taraftarıdır.

bbcs

Usta oyuncunun resmi Instagram hesabı @serhatnalbantoglu kullanıcı adıyla yayındadır. Serhat Nalbantoğlu'nun bir oğlu ve bir kızı bulunmaktadır.