Bazı illerde eğitime ara verildi

Doğu Anadolu’da etkili olan yoğun kar yağışı, bazı illerde eğitime ara verilmesine neden oldu. Erzurum’un Pasinler ilçesinde, şiddetli rüzgar ve buzlanma nedeniyle kırsal mahalle okulları ile taşımalı eğitime bir gün ara verildi. Ardahan’da ise il merkezi, Göle ve Hanak’ta taşımalı eğitime, Çıldır ilçesinde ise tüm okullara bir gün ara verildi. Öğrenciler, kar tatili sevinci yaşadı.

Bazı illerde eğitime ara verildi

Erzurum’un Pasinler ilçesinde, dün gece başlayan ve sabah saatlerine kadar devam eden yoğun kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi. Kar kalınlığının yer yer 20 santimetreyi bulduğu ilçede, şiddetli rüzgar ve düşük sıcaklık da buzlanmaya yol açtı. Bu nedenle, ilçede kırsal mahalle okulları ile taşımalı eğitime bir gün ara verildiği duyuruldu. Öğrenciler, evlerinde kar tatili yapmanın keyfini çıkardı.

ARDAHAN’DA EĞİTİME ARA VERİLDİ

Ardahan’da da kar yağışı sonrası etkili olan buzlanma, ulaşımda aksamalara neden oldu. Kent genelinde kar kalınlığı 30 santimetreye ulaştı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü, olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezi, Göle ve Hanak’ta köy okullarında taşımalı eğitime, Çıldır ilçesinde ise tüm okullara bir gün ara verildiğini açıkladı. Öğrenciler, karın tadını çıkarmak için sokaklara çıktı.

DOĞU ANADOLU’DA KIŞ MANZARALARI

Doğu Anadolu’da etkili olan kar yağışı, kentleri beyaza bürüdü. Kar yağışı, doğal güzellikleri de ortaya çıkardı. Erzurum’da Pasinler ilçesindeki Tortum Gölü, karla kaplı manzarasıyla göz kamaştırdı. Ardahan’da ise Çıldır Gölü, buz tuttu. Buz tutan gölde, atlı kızaklarla gezinti yapanlar, eğlenceli anlar yaşadı.