Bist 100
9.374,2 0%
DOLAR
31,1 0,19%
EURO
33,69 0,15%
ALTIN
2.024,27 0,09%

Barbie filmi yıldızı Robbie, devam projesine karşı çıkıyor

"Barbie" filminin yıldızı ve yapımcısı Margot Robbie, muhtemel devam filmine sıcak bakmıyor.

Yayın Tarihi: 27.11.2023 17:37
Güncelleme Tarihi: 27.11.2023 17:37

Barbie filmi yıldızı Robbie, devam projesine karşı çıkıyor

Avustralyalı oyuncu, 2023 yazının gişe rekortmeni olan "Barbie"nin devam filmi fikrine yönelik şüphelerini dile getirdi ve filmin devamı için henüz bir plan oluşturulmamışken yapıldığını açıkça belirtti.

Nedavgeçmişte Associated Press ile gerçekleştirdiği bir röportajda Robbie'ye devam filmi hakkındaki düşünceleri soruldu. Filmin başrolünü oynamanın yanı sıra yapımcılığını da üstlenen Robbie şunları söyledi: "Bunu bir üçleme ya da benzeri bir şey yapmak için planlamadık. Greta'nın bu filme kattığı her şeyi düşündük ve bu nedenle bundan sonrasını hayal edemiyorum."

"Barbie", gişede birçok rekor kırarak dünya çapında 1.4 milyar doların üzerinde bir hasılat elde ederek 2023'ün en yüksek kazanan filmi ve solo bir kadın yönetmenin en yüksek hasılat elde eden filmi oldu. Filmin açılışından bu yana potansiyel devam filmi söylentileri dolaşıyordu, ancak ilgili kişiler bu olasılığa karşı çıktılar. Ayrıca stüdyonun devam filmi için henüz bir seçeneği olmadığı biliniyor; bu nedenle "Barbie 2" yapılacaksa, Robbie, Ryan Gosling ve ortak yazar/yönetmen Greta Gerwig ile yeni ve maliyetli anlaşmalar yapılması gerekecek.

Oyuncak şirketi Mattel ise bir devam filmi şansına daha iyimser bir bakış açısı sergiliyor ve şu anda geliştirme aşamasında olduğu söylenen birkaç düzine projeyle (duyurulan 13 projeden çok daha fazlası) diğer birçok film uyarlaması üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyor.