Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Bakan sabah 08.00'de onay verdi! Emekliye 2 bin lira bayram harçlığı kararı

KUrban Bayramında hükümet tarafından sağlanan desteklerin yanı sıra belediyeler tarafından da kendi sınırları içerisinde yaşayan bireye özel olarak bir çok imkan sağlanıyor. AçıkKapı Kurban Bayramı desteğine istinaden belediyelerden de bayram harçlığı açıklamaları devam ediyor.

Yayın Tarihi: 12.06.2024 09:03
Güncelleme Tarihi: 12.06.2024 09:03

Bakan sabah 08.00'de onay verdi! Emekliye 2 bin lira bayram harçlığı kararı

Kurban Bayramına 5 günden az bir vakit kaldı. Bayrama girebilmek için hazırlıkların devam ettiği şu günlerde hükümet tarafından sağlanan sosyal desteklerin ösdemeleri öne çekşlmiş ve emekli, dul ve yetim ikramiyeleri de hesaplara aktarılmış bulunuyor. KUrban Bayramında hükümet tarafından sağlanan desteklerin yanı sıra belediyeler tarafından  da kendi sınırları içerisinde yaşayan bireye özel olarak bir çok imkan sağlanıyor. AçıkKapı Kurban Bayramı desteğine istinaden belediyelerden de bayram harçlığı açıklamaları devam ediyor. 

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDE BAYRAM HARÇLIĞI

Son dakika Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından kamuoyuna sunulan bilgide belli bireylere 2 bin lira bayram harçlığı ödemesi yapılacağı belirtildi. Söz konusu açıklama, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından onaylandı. 

tll

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) tarafından yapılan açıklamada ihtiyaç sahibi aileleri unutulmadığı belirtilirkeni belli başlı maaş şartını9 sağlayan hanelere 2.000 TL ödeme yapılacak. Konu ile alakalı yapılan açıklamada söz konusu destekten 200 binden fazla ihtiyaç sahibi ailenin faydalanacağı belirtildi. En düşük emekli maaşı alan emeklinin de bu destekten faydalanabileceği belirtildi. 

tll

Başvuru şeklinde başlayacak olan onay sürecinde bilgilerin değerlendirilmesi akabinde ödemeler tamamlanacak. Ve başvurular https://baskent153.ankara.bel.tr/Basvuru/1 adresinden yapılacak. 

tll

Sadece Ankara ikamet eden düşğk gelirli dar gelirliyi kapsayan bu yardımdan en düşğk emekli maaşı alan bireyin de hak sahibi olacağı belirtilirken, bu sayının yaklaşık 40.000 kişi olduğu ve toplamda da 200 bin den fazla kişinin faydalanacağı belirtildi.