Bist 100
9.679,8 1%
DOLAR
32,43 0,21%
EURO
34,54 0,28%
ALTIN
2.436,93 0,43%

Bakan Özhaseki Altınşehir Millet Bahçesi açılışında!

Bakan Mehmet Özhaseki Altınşehir Millet Bahçesi açılış törenine katılarak kentsel dönüşümün önemine vurgu yaptı.

Yayın Tarihi: 22.02.2024 17:45
Güncelleme Tarihi: 22.02.2024 17:45

Bakan Özhaseki Altınşehir Millet Bahçesi açılışında!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki Altınşehir Millet Bahçesi’nin açılış törenine katılarak konuşma yaptı. 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Türkiye çapında Bakanlığın toplamda 503 millet bahçesi projesi olduğunu belirtti. Bugüne kadar 230 adet millet bahçesinin teslim edildiğini kaydeden Bakan Özhaseki, 270’inde çalışmaların devam ettiğini aktardı. Kısa sürede kalan millet bahçelerini de bitirmeyi hedeflediklerini kaydeden Özhaseki, depremin ardından bölgede yapılan çalışmaları anlattı. 

başakşehir

Depreme hazırlık çalışmalarına değinen Özhaseki, tüm bölgede yenileme ve yeniden inşa işlemlerinin devam ettiğini kaydetti. İstanbul için her zaman ellerinden geleni yapacaklarını vurgulayan Bakan Özhaseki, Cumhur İttifakı’nın adayı Murat Kurum’un da kentsel dönüşüme verdiği önemden bahsetti. 

Park ve millet bahçeleri ile yeşil alanlar oluşturmanın önemine dikkat çekerek küresel ısınma probleminin altını çizdi. İklim değişikliği nedeniyle yaşanan afetlerin bitmemesini insanoğlunun düzeni bozmasıyla ilişkilendiren Özhaseki, yeşili çoğaltmanın bu yüzden önemli olduğunu kaydetti. 

başakşehir millet bahçesi

2053 yılındaki sıfır emisyon hedefini hatırlatan Bakan Özhaseki, yeşili koruyup korunan alanları çoğaltarak bu hedefin gerçekleşebileceğini dile getirdi. Son olarak da millet bahçesinin hayırlı olmasını dileyerek şunları ifade etti:

"Millet bahçesi projelerimiz Bakanlık olarak, Türkiye çapında 503 tane. 230'unu teslim ettik, 270'ini de devam ettiriyoruz. İnşallah onları da kısa sürede bitiririz ve oradaki vatandaşlarımız rahat ederler."