Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Bakan Göktaş'tan sosyal destek açıklaması! 560 bin kişiye hayırlı olsun hesaplara aktarıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın sunduğu destekler, ihtiyaç sahibi bireye aylık olarak ödeniyor. Geçim sıkıntısını hafifletme görevi üstlenen bakanlık, ay ay çok fazla kalemde destek ödemelerini hesaplara aktarıyor.

Yayın Tarihi: 15.12.2023 07:59
Güncelleme Tarihi: 15.12.2023 07:59

Bakan Göktaş'tan sosyal destek açıklaması! 560 bin kişiye hayırlı olsun hesaplara aktarıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın sunduğu destekler, ihtiyaç sahibi bireye aylık olarak ödeniyor. Geçim sıkıntısını hafifletme görevi üstlenen bakanlık, ay ay çok fazla kalemde destek ödemelerini hesaplara aktarıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Gökbaş’ta gün gün hesaplara aktarılan destek ödemeleri ile alakalı açıklamasını yapıyor. Bakıma muhtaç, aktivitelerini çeşitli derecelerde kaybetmiş bireylere bakan hanelere de destek ödemesi sağlanıyor. Ay ay hesaplara aktarılma tarihi ve hesaplara toplam aktarılan tutarlarla alakalı detaylar da bakanlığın sosyal medya hesabından paylaşılıyor.

15 ARALIK DESTEKLER ÖDENMEYE BAŞLIYOR

Devletin sunduğu, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlenen hanelere ya da bireylere yönelik sağlanan çoğu destek, her ayın ikinci yarısı itibari le hesaplara aktarılmaya başlıyor. Evlerinde bakılan hastalar için, bakan kişilere yönelik sağlanan evde bakım desteği ödemeleri ile alakalı son dakika açıklama Bakan Mahinur Özdemir Göktaş tarafından açıklanmış bulunuyor. Bakanın yaptığı açıklamaya göre hak sahiplerinin hesaplarına ödemelerin aktarılmaya başlandığı belirtilmiş bulunuyor. Aralık ayı evde bakım maaşı ödemeleri kapsamında toplam 2.8 milyar TL'nin hak sahiplerinin hesaplarına aktarıldı.

tl

BAKAN AÇIKLADI

Bakan Mahinuır Özdemir Göktaş evde bakım yardımının hesaplara yatırılmaya başladığını '“Evlerinde bakılan tam bağımlı vatandaşlar ve aileleri için bu ay toplam 2,8 milyar TL Evde Bakım Yardımı’nı hesaplara yatırmaya başladık. Hali hazırda 560 bin vatandaşımız Evde Bakım Yardımı’ndan yararlanıyor. Aralık taksiti hesaplara aktarılmaya başlamıştır' sözleri ile açıkladı.

EVDE BAKIM YARDIMI KAÇ PARA ÖDENİYOR

Temmuz ayında memura yapılan zam sonrasında zamlanan evde bakım yardımı 5098 TL olarak ödenmeye başladı. Memur maaşı zammı katsayınca zam olan evde bakım maaşı desteği Ocak ayında yine aynı şekilde zamlanacak.

tl

EVDE BAKIM MAAŞI OCAK'TA KAÇ PARA OLACAK?

Ocak ayına sayılı günler kala evde bakım maaşı ödemeleri ile alakalı olarak yeni zam gelişmeleri de yakından takip ediliyor. 2024 Ocak ayında zam alacak olan destek ödemesinin enflasyona göre şekilleneceği ön görülüyor. Bu kapsamda 7 bin liraya aşacağı hesaplanmış bulunuyor

EVDE BAKIM MAAŞI TÜRKİYEDE KAÇ KİŞİ ALIYOR

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına başvuran ve başvurusu onay alan akabinde de aylık destek ödemesi alan birey sayısı 560 bin hane olduğu biliniyor