Bist 100
10.471,32 0%
DOLAR
32,79 1,53%
EURO
35,16 0,53%
ALTIN
2.447,14 2,86%

Bahçeli dünyaya seslendi! Dünya daha fazla hareketsiz kalmamalıdır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını kınayarak, dünyanın bu vahşete daha fazla seyirci kalmaması gerektiğini söyledi. Bahçeli, “Gazze’de her saat başı 6 çocuk hayatını kaybetmektedir. Bu hazin tablo insani bir felaket ve vahşetin canlı resmidir.” ifadelerini kullandı. MHP lideri, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Filistin’in Türkiye’nin kardeş ülkesi olduğunu ve İsrail’in soykırım suçuna sessiz kalanların insanlık vicdanında mahkum olacağını belirtti.

Yayın Tarihi: 21.11.2023 11:19
Güncelleme Tarihi: 21.11.2023 11:19

Bahçeli dünyaya seslendi! Dünya daha fazla hareketsiz kalmamalıdır

İsrail’in Gazze’ye yönelik insanlık dışı saldırıları 46 gününde devam ederken, bu vahşete karşı duranlar da tepkilerini sert bir şekilde dile getiriyor. İsrail saldrırılarını kınayanlardan biri de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli oldu.

Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Türk milletinin zalim İsrail’in ve zulum destekçilerinin şeytani oyunlarına şer ve şiddet yağdıran operasyonlarına sonuna kadar tepkili, mesafeli ve öfkeli olduğunu söyledi.

Bahçeli, “İnsana dair ne varsa bombalanıyor. Biz kendimizi de haddimizi de nefsimizi de çok şükür bilenlerdeniz. Bilmeyenlerin ise karşısında sarsılmadan duruyoruz. Zafer her zaman inananların hanesine yazılacaktır.” dedi.

ALMANYA BAŞBAKNAINA SET ÇIKIŞ

Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Almanya Başbakanına yaptığı sert eleştirileri desteklediğini söyledi.

Bahçeli, “Sayın Cumhurbaşkanımızın Almanya Başbakanının yüzüne çekinmeden açık sözlülükle haykırdığı gerçekler Türk milletinin susmayı tercih eden bazı arap ve islam ülkelerinin ortak sesi ortak seslenişidir.

Gazze'de her saat başı 6 çocuk hayatını kaybetmektedir. Bu hazin tablo insani bir felaket ve vahşetin canlı resmidir. İsrail'in soykırım suçuna sessiz kalanlar inanıyorum ki bir gün insanlık vicdanında mahkum olacaktır. Almanya'da bu kategoridedir” diye konuştu.

Bahçeli, Almanya’nın tarihinin gaz odaları, caniliği ve toplama kamplarının lekesiyle dolu olduğunu hatırlatarak, Almanya Başbakanı’nın tarihin ve insani değerlerin yanlış tarafında olduğunu vurguladı.

İSRAİL VE FİLİSTİN ARASINDA ACİL ATEŞKES ÇAĞRISI

Bahçeli, İsrail ve Filistin arasında acil ateşkes sağlanması gerektiğini belirterek, İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’nun siyasetten silinip gideceği günlerin uzak olmadığını söyledi.

Bahçeli, “Uyanışa geçen küresel vicdan, İsrail halkı arasındaki keskin bölünmeler, Netanyahu’yu yalnızlığa itmektedir. Çıkmaza sürüklenen, kafası ve kalbi rehin altında olan İsrail Başbakanı’nın siyasetten silinip gideceği günler uzak değildir. İsrail ve Filistin arasında acil ateşkes sağlanmalıdır. Artık tahammül eşiği aşılmış, savaş ve soykırım suçu sabitleşmiştir.” dedi.

Bahçeli, Gazze’de yıkılan ve yıkılan yaklaşık 1,5 milyon insanın yerinden ve yurdundan edildiğini, insani yardımların önünün açılması gerektiğini sözlerine ekledi.