Bist 100
10.390,92 2%
DOLAR
32,3 -0,02%
EURO
35,13 0,49%
ALTIN
2.397,41 -0,24%

Bahçeli’den CHP’ye sert sözler: “İşgal altındasınız”

MHP lideri Devlet Bahçeli, Meclis’te terörü kınayan ortak bildiriye imza atmayan CHP ve DEM Parti’yi topa tuttu. “CHP işgal altındadır, Türkiye Cumhuriyeti’nin karşısına geçmiştir.” diyen Bahçeli, teröristlere ve işbirlikçilerine karşı mücadele çağrısı yaptı.

Yayın Tarihi: 26.12.2023 11:54
Güncelleme Tarihi: 26.12.2023 11:54

Bahçeli’den CHP’ye sert sözler: “İşgal altındasınız”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Gündemindeki başlıca konu, 12 şehidin ardından Meclis’te terörü lanetleyen ortak bildiriye imza atmayan CHP ve DEM Parti’ydi.

Bahçeli, “DEM ve CHP’nin haricinde TBMM’de grubu bulunan 4 siyasi parti hazırlanmış ortak açıklama metnine imza koyarak milletimizin ve devletimizin iradesine ses olmuşlar, terör saldırılarını şiddetle kınamışlardır.” dedi.

“CHP, bu metnin neresini beğenmedi? Niçin telaşa kapıldı? CHP, DEM’in peşinde yuvarlana yuvarlana köşesini, siyasi kişiliğini, ahlaki ve tarihi mirasını kaybetmiştir. CHP yönetimi, Türkiye Cumhuriyeti’nin karşısına geçmiştir.” diyen Bahçeli, “Görevdeki CHP yönetimi bizim nazarımızda yok hükmündedir. CHP işgal edilmiştir.” ifadelerini kullandı.

BÜTÇEYE DESTEK

Bahçeli, ayrıca 2024 yılı bütçesine verdikleri desteği de dile getirdi. Bütçenin, milletin beklentilerini karşıladığını ve Türkiye’nin yüksek hedeflerini sahiplendiğini söyledi.

“Bütçenin ekonomik ve mali özellikleri kadar siyasi ve hukuki yönleri de vardır. 2024 yılı bütçesine evet oyu verdik ve arkasında durduk.” diyen Bahçeli, “Bütçe özü ve esası itibariyle bir kaynak tahsis ifadesidir. 2024 yılı bütçesi Türkiye’nin yüksek hedeflerini sahiplenmiştir. 14 gün boyunca ahlaki ve milli temele dayalı görüş paylaşanlara teşekkür ediyorum.” dedi.

bahçeli

MÜCADELE ÇAĞRISI

Bahçeli, konuşmasının son bölümünde ise terörle mücadele konusunda kararlı bir duruş sergiledi. Teröristlere ve işbirlikçilerine karşı tavizsiz bir mücadele yürüteceklerini belirtti.

“Hiçbir haine, hiçbir işbirlikçiye, hiçbir kiralık akıl sahibine milli şerefimizi, milli geleceğimizi çiğnettirmeyeceğiz. Kararımız kesin, mücadelemiz bıçkındır. Herkes dikkat etsin, yayı gerilmiş ok gibiyiz, kınından çekilmeyi bekleyen keskin bıçak gibiyiz.” diyen Bahçeli, “Aziz vatan bedava kazanılmadı, bahşiş alınmadı, ikram edilmeli, piyangodan çıkmadı. Kan verdik, can verdik, bedel ödedik, aç kaldık, açıkta yattık ama teslim olmadık. Taviz vermedik, boyun eğmedik.” şeklinde konuştu.

Bahçeli, terör saldırılarının arkasında yabancı güçlerin olduğunu da iddia etti. “22 Aralık ve 23 Aralık’ta 12 kahraman evladımızın şehit olması, İsrail’den ABD’ye bazı ortadoğu ülkelerinden avrupa ülkelerine kadar müştereken kurulan saldırı ve suikast düzeneğinin harekete geçirilmesinin kahredici sonucudur. Tetiği çeken PKK’lı teröristtir. Ancak silahı temin eden mermiyi veren, hedefi gösteren eylem zamanını belirleyen taktik ve stratejik hedefleri tayin eden güçlerde terörü ve terörizmi himaye eden alçaklardır. Türkiye’nin hzını yavaşlatmak, yeni yüzyıl heyecanını azaltmak, milli birlik ve kardeşliğimizi yaralamak için menfur bir operasyon devrededir.” dedi.

Bahçeli, son olarak TBMM’de teröristlere ve onlara destek verenlere yer olmadığını vurguladı.

“TBMM, teröristlerin, bölücülerin, aklanma paklanma barınma sığınma ve meydan okuma meydanı değildir. Aksine hizmet eden kim varsa hasbımızdır, vatan hainidir. MHP’nin açık tavrı ve çağrısı şudur. Mehmetleirmize sıkılan yavrularımızı yetim bırakan, kanımızı döküp canımıza alan teröristlere hangi milletvekili hoşgörüyle yaklaşıyorsa suçludur. Tarih ve millet önünde hedap vermekten kurtulamayacaktır. TBMM’de terörist istemiyoruz, katil istemiyoruz. Canilerin sırtını sıvazlayan namertleri asla istemiyoruz.” diyerek 4 öneride bulundu.

Bahçeli’nin 4 önerisi şunlardı:

• Devletin ülkesi ve milletiyle böünmez bütünlüğüyle düşman kesilen sözde parti ve partilerin TBMM’de bulunması hazine yardımı ve maaş almaları rezalettir, cinayettir. Bu partilerin derhal kapatılması ve milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması gerekmektedir.

• Terör örgütü PKK ve onun uzantılarına karşı yürütülen mücadelede, güvenlik güçlerimize tam destek verilmeli, her türlü lojistik ve teknik imkan sağlanmalı, operasyonların başarıyla sonuçlanması için gerekli koordinasyon sağlanmalıdır.

• Terör örgütü PKK ve onun uzantılarına karşı yürütülen mücadelede, uluslararası alanda da etkin bir diplomasi yürütülmeli, terör örgütünün yurt dışındaki faaliyetleri engellenmeli, terör örgütüne destek veren ülke ve kuruluşlarla ilişkiler gözden geçirilmeli, terör örgütünün finans kaynakları kesilmelidir.

• Terör örgütü PKK ve onun uzantılarına karşı yürütülen mücadelede, milletimizin birlik ve beraberliğini pekiştirecek, terör örgütünün toplumsal tabanını daraltacak, terör örgütüne sempati duyan veya destek veren kesimleri ikna edecek, terör örgütünden kaçan veya pişman olanları rehabilite edecek sosyal ve kültürel projeler hayata geçirilmelidir.

AYM BAŞKANI'NA TEPKİ

Can Atalay dosyasının acil incelenmesinin hesabını kara cübbeli işbirlikçiler nasıl yapacaktır? Anayasa Mahkemesi'nin başkan ve üyeleri kulak veriniz. Bana şehitlerimizin omuzlarında vatan toprakları emanet edildi. Bay Zühtü, senin kumandan kimin elindedir? Irak'ın kuzeyinde tesis edilen karın, buzun tam ortasında çadırdan ve teneke barakalardan kurulan geçici üslerde görev yapan kahramanlarımıza saldırıyorlar. Anaların bakmaya kıyamadığı gencecik fidanlarımız şehit ediliyor. Ey mahkeme üyeleri, siz daha ne yapıyorsunuz? Buna adalet diyorsanız, batsın sizin adaletiniz. Buna hukuk diyorsanız, olmaz olsun böyle hukukunuz. DEM'in hukuken defni yapılmadıkça Türkiye'ye huzur gelmeyecektir. DEM'in onursuz bir milletvekili de onurlu çözüm bebek katili ile diyaloğun başlamasıyla başlar demiş. Bize göre çözüm terörü ve teröristleri topluca imha etmek, destekçilerinin acımasızca kökünü kazımaktır. Ya adalet diyeceğiz ya da dış destekli örgütlerin arka bahçesi olan bölücü terör örgütünün kanlı akıntısında kaybolup gideceğiz.

SİYASETTE ORTAK BİLDİRİ POLEMİĞİ

DEM ve CHP'nin haricinde TBMM'de grubu bulunan 4 siyasi parti hazırlanmış ortak açıklama metnine imza koyarak milletimizin ve devletimizin iradesine ses olmuşlar, terör saldırılarını şiddetle kınamışlardır.

CHP, bu metnin neresini beğenmedi? Niçin telaşa kapıldı? CHP, DEM'in peşinde yuvarlana yuvarlana köşesini, siyasi kişiliğini, ahlaki ve tarihi mirasını kaybetmiştir. CHP yönetimi, Türkiye Cumhuriyeti'nin karşısına geçmiştir. Özgür Özel zıvanadan çıkmış, zırvaya gömülmüş zırzop siyasetiyle bindiği dalı kesmeye başlamıştır.

Görevdeki CHP yönetimi bizim nazarımızda yok hükmündedir. CHP işgal edilmiştir.