Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Ayhan Akman, Seçil Erzan’ın Dolandırdığı Parayı Bir Fotoğraf İle Geri Aldı

Seçil Erzan’ın dolandırdığı futbolcuların mesajları ortaya çıktı. Ayhan Akman, bir fotoğraf ile parayı geri aldı. Telefonlar inceleniyor.

Yayın Tarihi: 05.12.2023 16:06
Güncelleme Tarihi: 05.12.2023 16:06

Ayhan Akman, Seçil Erzan’ın Dolandırdığı Parayı Bir Fotoğraf İle Geri Aldı

Ayhan Akman, Seçil Erzan'ın Dolandırdığı Parayı Nasıl Geri Aldığını Anlattı! Bir Fotoğraf İle İşi Bitirdi

Banka müdürü Seçil Erzan'ın 18 kişiyi, aralarında tanınmış futbolcuların ve iş insanlarının da bulunduğu yaklaşık 32 milyon dolarlık dolandırıcılık olayına karıştığı ortaya çıktı. Seçil Erzan 11 Nisan günü gözaltına alındı ve tutuklandı.

Seçil Erzan'ın dolandırdığı iddia edilen isimlerden biri de Galatasaray Kulübü Direktör Yardımcısı ve eski futbolcu Ayhan Akman'dı. Ancak Akman, Seçil Erzan'dan parayı geri almayı başaran nadir kişilerden biriydi. Akman, Seçil Erzan'ın kendisine nasıl güven verdiğini ve parayı nasıl geri aldığını savcılığa verdiği ifadede anlattı.

SEÇİL ERZAN, "YABANCI BİR FON VAR" DEDİ

Akman, Seçil Erzan'ın kendisini arayarak yabancı bir fon olduğunu ve yüksek kazanç sağlayacağını söylediğini belirtti. Banka müdürü olduğu için ona inandığını ifade eden Akman, Seçil Erzan'a 950 bin dolar verdiğini kaydetti. Ancak parayı geri almak istediğinde Seçil Erzan'ın kendisini hep oyaladığını ve bahaneler ürettiğini söyledi. Akman, bu duruma bir son vermek için ilginç bir yöntem kullandı.

FOTOĞRAF GÖNDERDİ, PARAYI GERİ ALDI

Akman, Seçil Erzan'a bankanın yöneticilerine gideceğini ve durumu anlatacağını söylediğini aktardı. Hatta bir gün bankanın genel müdürü Mehmet Aydoğdu ile birlikte çekildiği bir fotoğrafı Seçil Erzan'a WhatsApp üzerinden gönderdiğini belirtti. "Amacım Seçil Erzan'ın benden aldığı parayı geri almaktı" diyen Akman, bu fotoğrafın etkili olduğunu ve Seçil Erzan'ın ana paraya yakın bir miktarı kendisine iade ettiğini söyledi. Ancak Akman, Seçil Erzan'ın kendisine hala 10-20 bin dolar borçlu olduğunu da ekledi.

SEÇİL ERZAN'A MESAJ ATAN DİĞER İSİMLER

Seçil Erzan'ın telefonları mahkeme kararıyla incelenmeye başlandı. Telefonlarda Seçil Erzan'a mesaj atan diğer isimler de ortaya çıktı. Bunlar arasında Arda Turan, Emre Belözoğlu ve Fernando Muslera gibi futbolcuların yanı sıra Galatasaray'ın eski tercümanı Musa Mert Çetin de vardı. Seçil Erzan'a mesaj atanlar, paralarını geri almak için ona ısrar etti ve sitem etti. Ancak Seçil Erzan, mesajlara cevap vermedi veya telefonlara bakmadı. Seçil Erzan'ın telefonlarının incelemesi ise devam ediyor.