Bist 100
9.312,12 0%
DOLAR
30,99 -0,06%
EURO
33,67 0,15%
ALTIN
2.021,39 0,16%

Apple ilk defa çip test laboratuvarında çekim yapılmasına izin verdi! İşte o görüntüler!

Apple, çalışanlarının gelecek ürünler üzerinde çalıştıkları yerler konusunda oldukça gizli hareket ediyor. Ancak ilk defa çip test laboratuvarında çekim yapılmasına izin verdi. İşte merak edilen tüm detaylar...

Yayın Tarihi: 06.12.2023 10:45
Güncelleme Tarihi: 06.12.2023 10:45

Apple ilk defa çip test laboratuvarında çekim yapılmasına izin verdi! İşte o görüntüler!

Apple'ın bazı projelerine yönelik o kadar gizem dolu bir geçmişi var ki, bazı çalışanların bunlardan haberdar bile olmadığı zamanlar oldu.

Bu yüzden şirketin çalışma alanlarına dışarıdan birinin girmesine izin vermesi oldukça nadir rastlanan bir durum. CNBC'nin 4 gün önce yayınladığı özel bir programda olduğu gibi, muhabirler ilk defa bu özel çip test laboratuvarına girerek çekim yapabildi.

Videoda çok sayıda çip test cihazının bulunduğu bir oda görülüyor. Apple'ın önceki açılış konuşmalarında gösterdiği diğer laboratuvarlara göre çok daha az göz alıcı bir havası var.

CNBC'ye göre oda, yeni Apple ürünleri için çipleri test etmekle görevli 70 makineden meydana gelen raflarla dolu. Apple, hangi makinenin ne tür bir çipi test ettiğini sıralamak için renk kodlu bir sistem kullanıyor.

apple

İLK DEFA İZİN VERİLDİ

İlk defa bir haber kuruluşunun çekim ekibinin odanın içinde video çekmesine izin verilmiş olsa da, Apple'ın çip test sürecine kamuoyu ilk defa göz atmıyor. Bloomberg tarafından 2016’da paylaşılan fotoğraflar da benzer bir düzene sahip bir odayı gösteriyor.

Apple, 2020’de bilgisayarları için kendi bilgisayar çiplerini üretmeye başlayacağını duyurdu. Şirket önceki yıllarda bilgisayar çipleri için Intel'le çalışıyordu.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ