Antalya’da parasını alan 2 gaspçıyı cipiyle çarparak öldürdü

Antalya’nın Alanya ilçesinde, Ukrayna uyruklu bir kişi, cipindeki 36 bin euroyu gasp eden motosikletli 2 kişiyi kovalayıp tabancayla ateş ettikten sonra aracıyla ezerek öldürdü. Katil zanlısı tutuklandı.

Antalya’da parasını alan 2 gaspçıyı cipiyle çarparak öldürdü

Antalya’nın Alanya ilçesinde yaşanan olayda, Ukrayna uyruklu Dmytro C., cipindeki para dolu çantayı alıp kaçan motosikletli Murat O. ve Azerbaycan uyruklu Elnur B.'yi aracıyla çarparak öldürdü. Olayın ardından Dmytro C., tutuklandı. Olay yerinde yapılan incelemede, tabanca ve boş kovan bulundu.

Olay, Mahmutlar Mahallesi’nde meydana geldi. Antalya’nın Alanya ilçesinde, Ukrayna uyruklu bir kişi, cipindeki 36 bin euro 2 gaspçı tarafından çalındı.

Ukrayna uyruklu Dmytro C., cipi ile Sarıhasanlı Caddesi’nde durduğu sırada başında kask takılı Murat O. ile Azerbaycan uyruklu Elnur B., motosikletle yanına geldi. Murat O. ile Elnur B., cipin ön koltuğunda içerisinde 36 bin euro bulunan çantayı gasbedip motosikletle kaçtı.

Dmytro C. de peşlerine düştü. Dmytro C. Takip sırasında şüphelilere tabancayla ateş etti, yaklaşık 300 metre sonra da motosiklete çarptı. 

Olayda, motosikletteki 2 kişi hayatını kaybetti. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen jandarma ekipleri, Dmytro C.'yi gözaltına aldı. Jandarmanın olay yerinde yaptığı incelemede, tabanca ve boş kovan bulundu.

Dmytro C., çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.