Ankara’da DHKP/C ve TKP/ML operasyonları; 18 gözaltı kararı

Terör örgütlerinin silahlı eylemlerine ve propagandalarına karşı mücadele eden Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu, eş zamanlı operasyonlarla terör örgütlerine göz açtırmıyor. Ankara’da DHKP/C ve TKP/ML terör örgütlerinin şehirdeki yapılanmalarına yönelik soruşturmalar sonucunda, 18 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Ankara’da DHKP/C ve TKP/ML operasyonları; 18 gözaltı kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu, terör örgütlerinin silahlı eylemlerine ve propagandalarına karşı mücadele ediyor.

Ankara’da DHKP/C ve TKP/ML terör örgütlerinin şehirdeki yapılanmalarına yönelik soruşturmalar sonucunda, 18 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Soruşturma kapsamında, DHKP/C silahlı terör örgütünün Ankara’da faaliyet yürüten silahlı yapılanmasına yönelik deliller elde edildi. Bu deliller doğrultusunda, örgütün silahlı eylemlerine katıldıkları veya destek verdikleri belirlenen 4 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Şüphelilerin yakalanması için operasyon başlatıldı.

TKP/ML’NİN PROPAGANDA AĞI ORTAYA ÇIKARILDI

Soruşturma kapsamında, TKP/ML silahlı terör örgütünün Ankara’da düzenlediği örgütsel etkinliklere katılan ve terör örgütünün cebir ve şiddet içeren yöntemlerini övücü ve meşru gösterecek şekilde propagandasını yapan 14 şüpheli tespit edildi. 

Bu şüphelilerin de terör örgütüne üye olmak suçundan gözaltına alınması için operasyon başlatıldı.

TERÖR ÖRGÜTLERİNE GÖZ AÇTIRILMIYOR

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu, terör örgütlerine karşı yürüttüğü soruşturmalarla, şehrin güvenliğini sağlamak için çalışıyor. 

Terör örgütlerinin şehirdeki yapılanmalarını çökertmek için eş zamanlı operasyonlar düzenleyen Başsavcılık, terör örgütlerine göz açtırmıyor.