Bist 100
9.323,71 0%
DOLAR
31,12 0,26%
EURO
33,81 0,51%
ALTIN
2.025,72 0,16%

Altın Kafes dizisi gerçek hikaye mi, uyarlama mı? Hangi diziden uyarlandı?

ATV’nin yeni dizisi Altın Kafes, zengin bir ailenin veliahtı ile idealist bir öğretmenin aşkını konu alıyor. Peki, Altın Kafes dizisi gerçek hikaye mi? Hangi kitaptan uyarlandı? İşte detaylar…

Yayın Tarihi: 03.12.2023 18:59
Güncelleme Tarihi: 03.12.2023 18:59

Altın Kafes dizisi gerçek hikaye mi, uyarlama mı? Hangi diziden uyarlandı?

ATV ekranlarında yakında başlayacak olan Altın Kafes dizisi, merakla bekleniyor. Dizinin konusu, oyuncuları ve yayın tarihi hakkında bilgiler ortaya çıktı. Peki, Altın Kafes dizisi gerçek hikaye mi? Hangi kitaptan uyarlandı? İşte yanıtları…

Altın Kafes dizisinin konusu ne?

Altın Kafes dizisinin konusu şöyle: Ülkenin sayılı zenginlerinden olan Beyoğlu ailesinin veliahtı ‘Onur’ ile ailenin okulunda öğretmenlik yapan idealist 'Zeynep’in büyük bedeller ödeyecekleri aşk hikayesi anlatılıyor. Sırlar ve yalanlarla dolu ihtişamlı bir dünyanın gizemlerini gözler önüne serecek olan dizi, izleyicileri ekran başına kilitleyecek1.

Altın Kafes dizisi gerçek hikaye mi?

Altın Kafes dizisi, Rahşan Çiğdem İnan tarafından Kore yapımı "The Last Empress" adlı diziden uyarlanmıştır. Orijinal hali, Kore'nin önde gelen medya grubu SBS tarafından 2018-2019 yılları arasında yayınlanmıştır. Kore versiyonu, bir imparatorluk ailesinin içinde geçen entrikaları, aşkları ve cinayetleri ele almaktadır. Altın Kafes'in Türkiye uyarlaması ise, Beyoğlu ailesinin yaşantısını, zenginlik, güç ve ihtişamla dolu bir hikayeye dönüştürmektedir.

Altın Kafes dizisi hangi kitaptan uyarlandı?

Altın Kafes dizisi, herhangi bir kitaptan uyarlanmadı.Kore yapımı "The Last Empress" adlı diziden uyarlanmıştır.

Altın Kafes dizisinin oyuncuları kimler?

Altın Kafes dizisinin oyuncu kadrosunda şu isimler yer alıyor:

Aytaç Şaşmaz (Onur): Dizide, Beyoğlu ailesinin veliahtı olan Onur karakterini canlandırıyor. Onur, zengin, yakışıklı, başarılı ve soğuk bir adam. Ailesinin baskısı altında yaşayan Onur, hayatını istediği gibi yaşayamıyor. Onur’un hayatı, Zeynep ile tanıştığında değişecek6.

Şifanur Gül (Zeynep): Dizide, Beyoğlu ailesinin okulunda öğretmenlik yapan Zeynep karakterini canlandırıyor. Zeynep, güzel, akıllı, çalışkan ve idealist bir kadın. Zeynep, hayatını öğrencilerine adayan Zeynep, aşka inanıyor. Zeynep’in hayatı, Onur ile tanıştığında değişecek7.

Ebru Cündübeyoğlu (Nalan): Dizide, Beyoğlu ailesinin matriarkı olan Nalan karakterini canlandırıyor. Nalan, güçlü, zeki, acımasız ve hırslı bir kadın. Nalan, ailesinin çıkarları için her şeyi yapabilecek bir kadın. Nalan, Onur’un Zeynep’e olan aşkını engellemeye çalışacak8.

Hayal Köseoğlu (Ahu): Dizide, Onur’un nişanlısı olan Ahu karakterini canlandırıyor. Ahu, güzel, zengin, şımarık ve kıskanç bir kadın. Ahu, Onur’u seviyor ama onu anlayamıyor. Ahu, Onur’un Zeynep’e olan aşkını kabullenemeyecek9.

Hilmi Cem İntepe (Cihan): Dizide, Zeynep’in çocukluk arkadaşı olan Cihan karakterini canlandırıyor. Cihan, yakışıklı, sempatik, komik ve fedakar bir adam. Cihan, Zeynep’i seviyor ama ona söyleyemiyor. Cihan, Zeynep’in Onur’a olan aşkını destekleyecek10.

Dizinin diğer oyuncuları ise şöyle: Murat Kılıç (Ayhan), Kaan Turgut (Kenan), Sümeyra Koç (Alara), Eda Nur Gülbudak (Berna), Buse Orcan (Şeniz), Gurur Çiçekoğlu (Hikmet), Cansu Mumcu (Şule), Ali Kayra Kul (Kaan), Aksel Yılmaz (Alper), Sacide Taşaner (Zümrüt).