Bist 100
9.679,8 1%
DOLAR
32,43 0,21%
EURO
34,54 0,28%
ALTIN
2.436,93 0,43%

Almanya’da kar esareti devam ediyor! Otobüs, tren ve uçuş biletleri iptal edildi

Almanya’nın Münih kentinde dün başlayan rekor kar yağışı ile hayat resmen durdu. Uçuşların yapılamadığı kentte, otobüsler ve trenlerde çalışmadı. Kent yaşamı resmen felç altında.

Yayın Tarihi: 03.12.2023 15:49
Güncelleme Tarihi: 03.12.2023 15:49

Almanya’da kar esareti devam ediyor! Otobüs, tren ve uçuş biletleri iptal edildi

Almanya'nın Münih kentine, yoğun kar yağışı sebebiyle hayatlar resmen durma noktasına geldi. Meteoroloji, kente sadece bir gece içersinde 44 santim kar yağışı düştüğünü dile getirdi. Bu durumun Münih için aralık ayının rekoru olduğununun altı çizildi. Yollar buzla ve karla kaplandı. Yetkililer halka evlerinde kalmaları için çağrılarıda bulundu

Münih güncel durum

OTOBÜS VE TRENLER ÇALIŞMIYOR UÇUŞLAR İSE İPTAL 

Yoğun kar sebebiyle Münih havalimanından tüm uçuşlar iptal edildi. Havalimanı uçuşlara kapatıldı. Yaklaşık olarak 800 seferin iptali gerçekleştirildi. İptallerden etkilenen yolcular ise terminalde yoğunluğa sebebiyet verdi.

Havalimanında gerçekleştirilenmeyen seferler ile ilgili ise açıklama yapıldı. Uçuşların yerel saat ile bugün altıda tekrardan başladığı kaydedilen açıklamalar arasında yer alıyor. Seferlerin tekrardan başlamasına rağmen hava trafiğinde halen daha bazı kısıtlamalar yaşanabileceğine yönelik bilgiler ise dikkat çekti. Yapılan açıklamalara ek olarak ise yolculardan, sürekli bir şekilde uçuşlarını kontrol etmeleri talep edildi.

Münih güncel durum

Tren seferlerinde ise büyük oranda aksamalar söz konusu oldu. Kentin merkez tren istasyonu tamamen hizmet dışı kaldı. Bu sebeple şehir içi ve şehirler arası ulaşım ise gerçekleştirilemedi. Demiryolu şirketi tarafından yapılan açıklama kapsamında demiryolu trafiğinin yarına kadar ciddi şekilde kardan etkileneceğinin altı çizildi.