Aklınızın ucundan bile geçirmeyin! Selçuk Geçer altını olanlara öyle bir uyarı yaptı ki...

Altınla ilgili önemli uyarıda bulunan ünlü ekonomist Selçuk Geçer, muhakkak söylediklerine dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizdi. İşte ünlü ekonomi Selçuk Geçer’in altını ile ilgili yaptığı kritik uyarı...

Aklınızın ucundan bile geçirmeyin! Selçuk Geçer altını olanlara öyle bir uyarı yaptı ki...

Altını ile ilgili genel bir değerlendirme yaparken kritik uyarılarda bulunan ünlü ekonomi Selçuk Geçer; "2025 yılı içerisine kadar birikimlerimize ellemeyi aklımızdan dahi geçirmemeliyiz." sözlerini dile getirdi.

Döviz piyasası ile ilgili sık sık değerlendirmelere yer veren ünlü ekonomist Selçuk Geçer, bu defa da altın piyasası hakkında önemli bir uyarıda bulundu. Şu anki güncel fiyatların alım yapmak için uygun olmadığının altını çizen Selçuk Geçer, Türkiye’de ucuz altın döneminin artık bu aşamalarda kapandığını ve beraberinde 1900 dolar üzerinden altın almanın kesinlikle mantıklı olmayacağına dikkat çekti.

altın fiyatları

BU FİYATTAN ALTIN ALINIR MI?

Vatandaşların belki de son dönemde aklına en çok gelen sorulardan birisi bu fiyattan altın alınıp alınmayacağı ile ilgili.... Selçuk Geçer bununla ilgili de şu sözleri dile getirdi; "Altın fiyatlarında şu anda büyük bir dalgalanma söz konusu. Oldukça geniş bir bant aralığında hareket gerçekleştiren ve resmen aniden 1800 dolar seviyelerine düşerek sonrasında 2000’e sıçrayan bir altın piyasası önümüzde. Bu sebeple her fiyat kırılmasında hemen hızlı bir şekilde hoplayıp zıplamamayı öneriyorum. Sakince kalıp, iyice düşünüp önümüze bakmayı öneriyorum. Yavaş davranmak ve beklemek belki de bize dip fiyattan alım yapma şansını getirmeyecek. Ancak altını 1800 değil 1900 dolardan temin etmiş olacağız. Bu kayıp bizler için kesinlikle önemli olmayacak. Çünkü etrafımızda olan biten her şeye iyice değerlendirip bakarak yeni bir boğa sezonu geldiği zaman ikna olacağız. Bu noktada 1900 hatta ve hatta 2000 dolardan giriş yapmış olsak bile bir kazancı beraberinde getirecek. Alış yaparken yukarıdan almış olsak da farkında olacağız ki piyasada boğa dönemine girildi. Aldıktan sonra kesinlikle hiç kıpırdamayacak altın fiyatları. Bu doğrultuda bir yıl boyunca kesinlikle yükseliş ya da iniş yaşanmayacak diyemeyiz. Dalgalanmalar ve beraberinde kırılmalar konusuna geldiğimizde bu durumu daha önce de yaşadık. İleride de yaşayacağız. Kesinlikle sert düşüşler, kırılmalar, krizler ya da beklenmedik hareketlerin olmaması durumu söz konusu değil. Bu noktada yatırımcıların muhakkak bekleyip düzenli bir analiz yapıp, alım yaptıktan sonra 2025 yılına kadar birikimlerini ellememelerini öneriyorum." sözlerini aktardı.

altın fiyatları

FED FAİZ ARTTIRIMI KONUSUNDA BELİRSİZLİK HAKİM

"FED'in gerçekleştirmiş olduğu faiz arttırımı konusunda belirsizlik korunmaya devam ediyor. İki toplantıda da üst üste faiz oranlarının artık yükselmeyeceğini yönelik bir mesaj iletiyor gibi dursa da, durumun böyle olduğunu düşünmüyorum. FED toplantısında yer alan kişilerin güncel olarak yapmış olduğu açıklamalar aslında net bir şekilde ekonominin pamuk ipliğine bağlı gittiğini açıkça bizlere gösteriyor. İlerleyen haftalar içersinde yaşanacak olan herhangi bir petrol krizi, ekonomik verilerde tutarsızlık ya da altın krizi yeni bir faiz artırımını beraberinde getirebilir. Elbette ki yapılacak olan bu faiz artırımı da altın fiyatlarındaki yukarı yönlü baskıyı ortaya çıkaracaktır. Lakin bu şu demek değildir; altın fiyatları FED kararı sonrasında kesinlikle yükselmeyecek. ABD Merkez Bankası belki de zirve noktasında belki de zirveden önceki en son durağına gelmiş ve ellerinde yalnızca tek bir atımlık kurşun bulunuyor. Artık kesinlikle altının önüne geçemezler. Bu sebeple iyice sakinleşmeli ve düşünerek uzun vadeli yatırımlar yapmalıyız."