AK Parti Sözcüsü Çelik'ten İsrail’e sert tepki: Katliam siyasetinin takipçileri

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve İsrail Dışişleri Bakanı Eli Cohen’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik hakaret dolu sözlerine sert bir şekilde yanıt verdi. Çelik, “Eli kanlı İsrail yönetiminin hezeyanları, bir gün mutlaka hesap verecekleri suçlarını örtbas etme çabasıdır.” dedi.

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten İsrail’e sert tepki: Katliam siyasetinin takipçileri

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve İsrail Dışişleri Bakanı Eli Cohen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan sözler sarf ettiler. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, bu sözlere sert bir şekilde karşılık verdi. 

İSRAİL’İN İNSANLIK SUÇLARINA KARŞI DURAN ERDOĞAN

Ömer Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İsrail yönetiminin binlerce sivil kadın ve çocuğu katlederek; camileri, kiliseleri ve hastaneleri yıkarak insanlık tarihine kara bir leke olarak geçen suçlara bulaştığını belirtti. Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, insanlık onurunu ayakta tutan ve insani değerleri kararlılıkla savunan bir siyaset izlediğini vurguladı.

NETANYAHU VE BENZERLERİ KATLİAM SİYASETİNİN TAKİPÇİLERİ

İsrailli yetkililerin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik ifadelerini eleştiren Çelik, şunları kaydetti:

“Eli kanlı İsrail yönetiminin Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun ve İsrail Dışişleri Bakanı Eli Cohen’in, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan hezeyanları, bir gün mutlaka hesap verecekleri suçlarını örtbas etme çabasıdır. Cumhurbaşkanımız insanlık onurunu ayakta tutan ve insani değerleri kararlılıkla savunan bir siyaset izlemektedir. Netanyahu ve benzerleri ise katliam siyasetinin takipçileridir.”

Çelik, İsrail yönetiminin, Filistin halkına yönelik zulüm ve işgal politikalarına karşı duran Türkiye’yi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı karalamaya çalıştığını ancak bunun boş bir çaba olduğunu söyledi. 

Çelik, “ İsrail yönetiminin binlerce sivil kadın ve çocuğu katlederek, camileri, kiliseleri ve hastaneleri yıkarak insanlık tarihine kara bir leke olarak geçen suçlara bulaştı” diye konuştu.