Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Zeytinyağı dolu kavanoza iki incir atın! Astım, öksürük, bronşite bir gecede veda ettirecek

astım ve öksürüğün yanı sıra bir çok hastalığın tedavisinde kullanılıyor....

Yayın Tarihi: 06.12.2023 17:34
Güncelleme Tarihi: 06.12.2023 17:34

Zeytinyağı dolu kavanoza iki incir atın! Astım, öksürük, bronşite bir gecede veda ettirecek

BU İKİLİ ASTIM VE ÖKSÜRÜĞÜN İLACI

Öksürük ve astım şikayetine doğal ve etkili bir çözüm kuru incir ve saf zeytinyağından geliyor. Sizin de eğer bu tarz şikayetiniz varsa bu kürü uygulayarak deneyebilirsiniz. Kuru incir ve zeytin yağı bir çok özelliği ile şifa kaynağı olmasının yanı sıra öksürük krizinize de çare olacak. Peki bu kür nasıl yapılıyor? Nasıl fayda sağlıyor? Detaylar haberimizde…

incir

Zeytin yağı içinde bir süre bekletilen kuru incirler astım ve öksürüğe iyi geliyor. Peki bu kürün püf noktası ne nasıl fayda sağlanıyor?

 

Doğal kürler hayatımızda önemli bir yere sahip. Son yıllarda da doğal kürler ile yapılan karışımlar hastalıklar içinde kullanılıyor. Kuru incir ve zeytin yağı kürü de bu kürlerin başında geliyor. Öksürük ve astım için iki adat kuru inciri saf zeytin yağında beklettikten sonra sabahları aç karnına yediğinizde şifa saçıyor. Bu küre 6 ay boyunca devam edilmesi durumunda ise astım ve öksürüğü bitiriyor. Uzmanlar tarafından da sıklıkla önerilen bu tür aslında sadece öksürük ve astım için değil akciğer hastalıklarının tedavisinde de kullanılabiliyor. Zeytinyağı incir mucizesi aynı zamanda erkeklerdeki sperm sayısını da arttırdığı için bu amaçla da kullanılabiliyor. Bunun dışında kadınlarda doğurganlığı arttırmak için bu kürü kullanıyor.

İncir bunun dışında bağırsakları çalıştırdığı içinde sindirimi hızlandırdığı içinde diyet yapanlar tarafından da kontrollü olarak kullanılmalıdır. İncir gibi aynı zamanda incir ağacı da şifa dağıtan önemli bir yere sahip. İncir ağacının yapraklarındaki süt siğilleri kurtulmak için oldukça yararlıdır.

KÜR NASIL HAZIRLANIYOR?

Uygulaması ve kürün hazırlaması oldukça basit . önce iki adet inciri bir gece önceden zeytinyağı içerisinde bekletilmesi gerekiyor. Ertesi gün bu hazırlanan kür kullanmaya hazır hale gelmiş oluyor. Ertesi gün bu kürü yağın içinden çıkarıp tüketebilirsiniz. Bu yediğiniz incir yerine de bir incir daha zeytin yağına koymayı unutmayın. Tabi ki bu kürün faydasını görmek için 6 ay gibi bir süre boyunca uygulamanız gerekiyor.

Kur incir ve zeytin yağı aynı zamanda kanser tedavisinde de kullanılan başarılı bir yöntem. Kuru incir yıkanır ve daha sonra süzdürülür suyu. Sonra küp küp doğranan incirler saf zeytin yağında 3 ile 5 gün bekletilir. Bu karışımda kansere şifa olarak yapılan bir kürdür.