Bist 100
9.359,5 0%
DOLAR
31,12 0,26%
EURO
33,81 0,53%
ALTIN
2.023,54 0,06%

YouTube TV’den spor karşılaşmalarına yönelik yeni özellik!

YouTube TV, izleyicilerin özellikle spor karşılaşmalarında daha iyi bir izleme tecrübesi sağlamalarına yardımcı olacak bir özelliği kullanıma sunuyor.

Yayın Tarihi: 10.12.2023 16:38
Güncelleme Tarihi: 10.12.2023 16:38

YouTube TV’den spor karşılaşmalarına yönelik yeni özellik!

YouTube TV, sadece akıllı TV'lerde "Yayın Gecikmesi" işlevini kullanıma sundu. Şirket, gecikme ne kadar az olursa, YouTube'un video oynatıcısının o kadar az arabelleğe sahip olacağını söyledi.

Söz konusu özellik, büyük oranda kullanıma sunuldu. Kullanıcılar, üç noktaya tıklayıp, ardından Yayın Gecikmesi öğesini seçerek 48 saat için Azalt veya Varsayılan öğesini işaretleyerek özelliği etkinleştirebilecek.

"48 saat boyunca azalt" özelliği etkinleştirildiğinde YouTube TV normale dönmeden 2 gün boyunca gecikme miktarını azaltacak. Yayın hizmeti, "oynatma kesintilerini minimuma indirmek" için bu seçeneği "Varsayılan" olarak seçmenin en iyisi olduğunu belirtiyor.

Öte yandan, bazı aksaklıkların meydana gelmesi riskine karşın, ilk kullanıcı etkileşimleri olumlu göründüğü belirtildi. Reddit'teki bir kullanıcı ayarın "9 ila 10 saniye" gecikmeyi azalttığını, başka bir kullanıcı ise yayın gecikmesini aktif hale getirirken böyle bir aksaklıkla karşılaşmadıklarını söyledi.

youtube

KALICI OLARAK AKTİFLEŞTİRME ÖZELLİĞİ DE GELECEK

YouTube TV, aynı zamanda kalıcı olarak aktifleştirme özelliğinin de geleceğini açıkladı.

Yayın ile evde seyredilen arasındaki gecikmeyi azaltacak bir özellik NFL Pazar Ticket deneyimini büyük ölçüde geliştirebileceği aktarıldı. YouTube, bunu "canlı spoiler "dan kaçınmanın bir yolu olarak gördüğü için, spor müsabakasını olduğu gibi görüntülemenin oyun katılımını artırmak açısından iyi bir ol olduğu aktarıldı.