Bist 100
9.344,97 1%
DOLAR
30,92 0,01%
EURO
33,56 0,01%
ALTIN
2.012,16 0,01%

YouTube, reklam engelleyici kullanımlarında videoların görüntü kalitesini düşürecek!

YouTube, kullanıcıların reklam engelleyici kullanmasının önüne geçmek amacıyla yeni bir yol izlemeye başladı. Buna göre, YouTube üzerinde ‘Ad Blocker’ benzeri reklam engelleyici kullananlara videolar daha düşük kalitede sunulacak. İşte konuya dair merak edilen her şey...

Yayın Tarihi: 22.11.2023 21:59
Güncelleme Tarihi: 22.11.2023 21:59

YouTube, reklam engelleyici kullanımlarında videoların görüntü kalitesini düşürecek!

Platformun reklam engelleyici kullananları engellemek amacıyla yeni bir yöntem denediği açıklandı. YouTube artık reklam engelleyici eklentileri kuran kullanıcıların izlediği videoların görüntü kalitelerini düşürecek.

youtube

YOUTUBE’DAN AÇIKLAMA

Platform, konuya ilişkin yaptığı duyuruda, "Reklamlar, içerik üreticilerimizin işlerini devam ettirmeleri ve büyütmeleri konusunda son derece önemlidir. Bu yüzden, reklam engelleyicileri, platformun koşullarını ihlal etmektedir. Kullanıcılara bir süredir platformda reklamlara onay vermeleri veya reklamsız bir YouTube için YouTube Premium'a abone olmaları hususunda çağrısında bulunuyoruz” denildi.

youtube

REKLAM ENGELLEYİCİ KULLANANLAR ERİŞİMDE GECİKME YAŞIYOR

Öte yandan, dün Reddit'teki bazı kullanıcılar Mozilla Firefox ve Microsoft Edge gibi internet tarayıcılarında YouTube’un web adresine erişimde gecikmelerin meydana geldiği belirtmişti.

Platform, reklam engelleyici eklentilerinin olduğu kullanıcıların bir videoyu seyretmeden önce birkaç saniyelik bir gecikme meydana geldiğine ilişkin söylentileri de doğruladı.