Bist 100
10.676,65 1%
DOLAR
32,25 0,14%
EURO
35 0,27%
ALTIN
2.406,76 0,37%

YouTube’dan yeni özellik! Artık videolardaki yorumlar duraklatılabilecek!

YouTube’da içerik üreticilerine özel yeni bir özellik geliyor. Buna göre, içerik üreticileri artık videolarına gelen yorumları duraklatabilecek. İşte merak edilen her şey...

Yayın Tarihi: 09.12.2023 13:59
Güncelleme Tarihi: 09.12.2023 13:59

YouTube’dan yeni özellik! Artık videolardaki yorumlar duraklatılabilecek!

YouTube, başta yorumları duraklatma seçeneği olmak üzere içerik üreticiler için ek yorum kontrollerini duyurarak daha iyi bir denge bulmaya çalışıyor. Bu özelliği test eden YouTube, şimdi tüm içerik üreticilerinin kullanımına sunacak.

Duraklatma seçeneği, diğer hesapların daha fazla yorum göndermesine izin vermezken mevcut yorumların görünür kalmasını sağlayacak. Önceden, içerik üreticiler sadece kanallarındaki yorumları devre dışı bırakabiliyor ya da yayınlamadan önce her birini inceleyebiliyordu. İnceleme ayarından farklı olarak, duraklatma seçeneği tüm yorumların gelmesini durdurarak birikme veya olumsuz ve uygun olmayan yorumların görüntülenmesi riskini ortadan kaldıracak. Temel olarak, birisi video haricindeki veya YouTube dışındaki etkinlikler gibi diğer şeylere zaman ayırmak isterse, cevaplarının yayınlanmasını bekleyen izleyicileri düşünmeden bunu yapabilecek.

youtube

YORUMLARA BİR ÖZELLİK DAHA

YouTube, duraklatma özelliğini dahil etmenin yanı sıra bazı yorum ayarlarını da tekrar düzenledi. Artık içerik üreticiler, yorum ayarlarının altında üç seçenek görecek: Açık, Duraklat ve Kapalı. Yorumlar açıldığı zaman inceleme için uygun olmayan yorumları tutan daha özel denetim seçenekleri görünecek. Daha sonra, hangi yorumların önce incelenmesi gerektiğine ilişkin daha geniş bir ağ oluşturan sıkı ve içerik üreticilerin herkese açık olarak yayınlamadan önce her yorumu incelemesine ve onaylamasına imkân veren Tümünü Tut seçenekleri gelecek. İçerik üreticiler, aynı zamanda, bu ek filtrelerin hiçbiri olmadan yorumların açık olmasını da seçebilecek.