Bist 100
10.471,32 0%
DOLAR
32,72 1,36%
EURO
35,01 0,27%
ALTIN
2.433,27 2,28%

Yenikapı Kirazlı metro hattında yolcular mahsur kaldı

İstanbul’da Yenikapı Kirazlı arasında sefer yapan metronun arızalanması sonucu yolcular hem tünelde hem de istasyonda korku dolu anlar yaşadı. Metro, Üçyüzlü durağına varmadan tünel içerisinde durdu. Yolcular, elektriklerin kesilmesi ve kapıların açılmaması nedeniyle dakikalarca metrodan çıkamadı. Daha sonra gelen metrolara binmek isteyen vatandaşlar ise istasyonda yoğunlukla karşılaştı.

Yayın Tarihi: 14.11.2023 10:53
Güncelleme Tarihi: 14.11.2023 10:53

Yenikapı Kirazlı metro hattında yolcular mahsur kaldı

İstanbul’da Yenikapı Kirazlı arasında sefer yapan metronun arızalanması sonucu yolcular hem tünelde hem de istasyonda korkunç anlar yaşadı. Metro, Üçyüzlü durağına varmadan tünel içerisinde durdu. Yolcular, elektriklerin kesilmesi ve kapıların açılmaması nedeniyle metrodan çıkamadı.

M1B Yenikapı-Kirazlı Metro Hattı’nda Yenikapı istikametine sefer yapan bir metro, Üçyüzlü durağına varmadan tünel içerisinde arızalandı. Araç, tünelde bir süre beklerken yolcular da dışarı çıkamadı. Vagonlarda ışıkların yanmaması ve kapıların açılmaması nedeniyle yolcular panik yaşadı. Bazı yolcular, cep telefonlarıyla durumu yakınlarına bildirdi. Bu sırada, “Araç teknik bir arıza nedeniyle seferine devam edemeyecektir. Araçta yolcu kalmaması önemle rica olunur.” anonsu yapıldı.

KAPILAR MANUEL OLARAK AÇILDI

Arızalı metrodan inmek isteyen yolcular, bir süre sonra kapıları manuel sistemi kullanarak açıp dışarı çıkabildi. Arızalı metrodan inen bir yolcu, “20 dakikadır şurada tünelde bekliyoruz. Elektrik yok, bir şey yok.” diyerek duruma tepki gösterdi.

Yolcular, Üçyüzlü durağına vardıklarında ise başka bir sorunla karşılaştı. Bu sefer otomatik kapı sistemi devreye girmedi. Vatandaşlar, ışıkları yanmayan ve kapıları açılmayan metrodan dakikalarca inemedi.

Vagondaki yolcuların boşalmasıyla Üçyüzlü durağında yoğunluk oluşurken, vatandaşlar daha sonra gelen metrolara binmekte güçlük çekti. İstasyonda uzun kuyruklar oluştu. Bazı vatandaşlar, metroyu kullanmaktan vazgeçip başka ulaşım araçlarına yöneldi. Bazı vatandaşlar ise metronun arızalanmasının nedenini yetkililerden öğrenmeye çalıştı.