Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Yeni yapay zekâ sohbet robotu Pi, Android'de kullanıma sunuldu!

Yapay zekâ teknolojisine merak duyan Android kullanıcılarına müjdeli bir haber geldi. DeepMind ce LinkedIn iş birliği sonucu oluşturulan yeni yapay zekâ teknolojisi Pi, Android’te kullanıma sunuldu.

Yayın Tarihi: 09.12.2023 11:54
Güncelleme Tarihi: 09.12.2023 11:54

Yeni yapay zekâ sohbet robotu Pi, Android'de kullanıma sunuldu!

DeepMind kurucu ortağı Mustafa Süleyman ve LinkedIn kurucu ortağı Reid Hoffman tarafından kurulan Palo Alto merkezli girişim Inflection AI, yapay zekalı sohbet robotu 'Pi'nin artık Android'de kullanıma sunulduğunu açıkladı.

Milyarlarca kullanıcının Pi'ye erişimini sağlaması beklenen bu gelişme, OpenAI'nin yaygın olarak kullanılan ChatGPT'sini ve xAI'nin ABD’de kullanıma sunulan Grok'u ve Anthropic'in Claude'u da dahil olmak üzere diğer yeni yapay zekâ asistanlarının önüne geçmek için bir yıllık girişimin son çabası sonucu geliyor.

Şirket aynı zamanda renkler, illüstrasyonlar ve Pi logosu bakımından küçük değişikliklerle uygulama markasının görünümünü ve hissini geliştirdiğini ifade etti.

Bir blog yazısında, "Kullanıcılar her zaman şık, temiz estetiği sevdiler. iOS ve Android uygulamalarındaki yeni marka, biraz daha ekstra beceri katıyor" denildi.

pi

Pİ'DE NELER VAR?

İlk olarak ABD dahil 35 ülkede kullanıma sunulan Pi Android uygulaması, kullanıcıların sohbet robotunun iOS'a özel sürümünde yaşadıklarına benzer bir tecrübe sunmayı hedefliyor.

Kullanıcılar, Pi’den anında cevaplar, öneriler veya ipuçları almak için herhangi bir konu hakkında soru sorabilecek.

Daha da ilginci, tıpkı ChatGPT gibi Pi sohbet robotu da sesli etkileşimleri destekliyor. Kullanıcılar basit bir şekilde akıllarından geçenleri söyleyebiliyor ve o da cevap vererek karşılıklı bir sohbetin ortaya çıkmasını sağlıyor.

Şirket Pi'yi mayıs ayında piyasaya çıkardığından beri Inflection-1 dil modeli üzerinde çalıştırıyor. Aynı zamanda, çok daha gelişmiş olgusal bilgi, daha iyi stilistik kontrol ve önemli ölçüde geliştirilmiş muhakeme göstererek önemli ölçüde daha yetenekli olduğu söylenen Inflection-2 ile yaşanan deneyimlerde büyük bir iyileşme bulunuyor.