Bist 100
10.471,32 0%
DOLAR
32,71 1,32%
EURO
35 0,25%
ALTIN
2.433,99 2,31%

Yay Burcunda Yeni Ay: Hayatınızı Nasıl Etkileyecek?

Yay burcunda yeni ay, hayatımıza macera, özgürlük ve eğitim getiriyor. Ama Neptün’ün kare açısı, kafamızı karıştırıp yanıltabilir. Hukuk, sağlık ve seyahat konularında dikkatli olmalıyız.

Yayın Tarihi: 12.12.2023 09:42
Güncelleme Tarihi: 12.12.2023 09:42

Yay Burcunda Yeni Ay: Hayatınızı Nasıl Etkileyecek?

Dinçer Günerden Güne Dair Tüyolar

YAY BURCUNDA KAFA KARIŞTIRICI YENİ AY

13 Aralık günü Yay burcunun 20. Derecesinde yeni ay oluşacak. Bu yeni ayda Neptün, balık burcundan kare açı yapacak. Bu yeni ayın nasıl etkileyeceğini Dinçer Güner şöyle anlatıyor:

Bireysel;

Yay yeni ayı zamanlarında hayal gücümüzü genişletir, daha büyük amaçlar belirler ve özgürlüğümüzü yaşamaya hevesleniriz. Felsefe, yüksek eğitim ve ruhsallıkla ilgili konulara daha çok ilgi duyarız. Bu dönemde, yeni bir dil öğrenmeye, bir seyahate çıkmaya veya farklı kültürleri tanımaya istekli olabiliriz.

Hayatın anlamını sorgulayabilir, yaşadıklarımızı değerlendirebiliriz. Risk almak ve alışkanlıklarımızın dışına çıkmak bize cazip gelebilir. Yeni maceralar peşinde koşabiliriz. Bu dönemde, hayatımıza neşe ve heyecan katan yeni fırsatlar bulabiliriz. Çevremizdeki insanlara daha anlayışlı ve iyimser yaklaşmanın daha kolay olduğu, umutlarımızı yitirmediğimiz bir zaman dilimidir.

Eğitimle ilgili yeni başlangıçlar yapabiliriz. Bu yeni bir dil, hobi, ilgi alanı veya akademik çalışma olabilir. Yay burcu aynı zamanda adalet ve etikle de bağlantılıdır, bu yüzden yeni ay döneminde hukuki ve etik konulara daha çok ilgi veya ihtiyaç duyabiliriz. Hukuki konularda yardım almak, danışmak için uygun bir dönemdir. Ayrıca spora başlamak, uzun yürüyüşler yapmak, yoga, pilates gibi aktivitelerle hayatımızı hareketli kılmak için güzel bir dönemdir.

Daha önce hiç gitmediğimiz yerlere, şehirlere, ülkelere gidebilir, yeni tecrübe ve deneyimler kazanabiliriz. Ruhumuzun daha özgür olmak isteyeceği, üstlendiğimiz görev ve sorumluluklardan biraz olsun uzaklaşmak isteyeceği, özgürce davranmak isteyeceği bir yeni ay süreci bizi bekliyor. Elbette zaman zaman coşkumuzu, abartımızı, hatta fanatizmimizi de gösterebiliriz.

Yalnız bu yeni aya Neptün’ün sert bir açısı olacağı için; gözden kaçırdığımız, yanlış yaptığımız, hayal kırıklığına uğrattığımız, gözyaşı döktüğümüz, hassaslaştığımız, anlamakta ve anlaşılmakta güçlük çektiğimiz durumlar da olabilir. Eğitim, yolculuk, ticaret, hukuk gibi konularda çok daha dikkatli, çok daha titiz, hatta uzmanlardan destek alarak hareket etmekte fayda var. Dikkatimiz dağılabilir, hesaplarımız hatalı olabilir, odaklanmamız zorlaşabilir.

Duygusal açıdan kafamız karışabilir. Yanlış anlaşılmalar çokça olabilir. Sezgilerimiz bizi yanıltabilir. Medyumluk, enerji çalışması gibi konular için pek uygun bir yeni ay değil. Gerçeklerden uzaklaşmak yerine onlarla yüzleşmeyi seçmeliyiz.

Sağlık olarak ise;

Yay burcu baldır ve kas sistemi ile ilgilidir. Bu dönem uzun yürüyüşler yapabilir, spora başlayabilir, kaslarımızı güçlendirecek konulara yönelebiliriz. Yalnız kaslarımıza ve kalçamıza dikkat etmeliyiz. 20 derece yay uyluk kemiğini gösterir ve hassas olabilir bu dönem. Neptün’ün sert açısından dolayı da zehirlenme, yanlış teşhis, yanlış ve bilinçsiz ilaç kullanımı konusunda dikkatli olmalıyız.

Türkiye üzerinde ise;

Türkiye üzerinde; Yeni ayın Ankara’ya göre haritada Terazi burcunda oluştuğunu görüyoruz. Ülkenin ana gündem maddeleri; ortaklıklar, iş birlikleri, yasa, avukatlar, ara bulucular, estetik ve güzellikle ilgili işler olacaktır. Dolunay haritasında 3. Ev dikkat çekiyor. Eğitim ve ulaşım konuları. Bu da ülke gündeminin daha çok bu konular etrafında oluşacağına işaret ediyor olabilir. Bu dönem siyasi alanda ve ticaretin yapıldığı yerlerde iş birlikleri, ortaklıklar artabilir. Özellikle kadın avukatlar haberlerde daha çok yer alabilir, öne çıkabilirler. Eğitim, sınav gibi konularda kafalar karışabilir, yanlışlar yapılabilir. Bu dönem yanlış bilgilendirmeye karşı da dikkatli olmak gerek.