‘Yapay zeka şu an için çok aptal’

Dünyanın en zengin iş insanlarından Bill Gates'ten yapay zekânın geleceğine ilişkin dikkat çeken tahminler geldi. Gates, “Yapay zekâ şu an için çok aptal” dedi. İşte konuya dair merak edilenler...

‘Yapay zeka şu an için çok aptal’

"Yapay zekâ şu an için çok aptal. Fakat beş sene sonra herkesin yapay zekâ tabanlı bireysel asistanı olacak” diyen Microsoft’un kurucusu Bill Gates, "Gates Notes" isimli blogunda, yapay zekânın kullanıcıların bilgisayar kullanımını radikal bir şekilde değiştireceğini söyledi.

Ünlü iş insanına göre, çeşitli görevlerde farklı uygulamalar kullanmaktan ziyade, insanların akıllı cihazlarına ne yapmak istediklerini söylemeleri yetecek.

yapay zeka

"PROGRAMLAR TARİHE KARIŞACAK"

NTV'nin haberine göre, "Yapay zekâ yazılım sektörünü kökten değiştirecek" ifadelerini kullanan Gates, "Bilgisayar programları ve uygulamaların ortadan kalkacağını savundu.

Microsoft’un sahibine göre, bireyi tanıyıp alışkanlıklarını ve hayatlarını inceleyen yapay zekâ tabanlı asistanlar, tavsiyelerde bulunabilecek. Bunun yanı sıra, tatil organize edip, cerrahi operasyon geçiren arkadaşlarınıza çiçek bile iletebilecek. Fakat nihai karar her zaman kişinin kendisinde olacak.

yapay zeka

HAYATIN HER ALANINDA OLACAK

Ünlü iş insanı, yapay zekânın eğitimden eğlenceye, sağlıktan üretkenliğe kadar yaşamın çeşitli alanlarında kökten değişiklikler yapacağını iddia etti.