Bist 100
9.746,36 1%
DOLAR
32,52 -0,09%
EURO
34,8 -0,2%
ALTIN
2.412,49 -0,23%

Xiaomi Arka Planda Youtube Çalıştırma

Xiaomi marka cep telefonlarında Arka Planda Nasıl Youtube Çalıştırılır?, Xiaomi Arka Planda Youtube Çalıştırma Sorularınıza cevap olacak harika bir nasıl yapılır içeriği hazırladık sizin için.

Yayın Tarihi: 15.11.2020 02:23
Güncelleme Tarihi: 15.11.2020 02:23

Xiaomi Arka Planda Youtube Çalıştırma

Xiaomi marka cep telefonlarında Arka Planda Nasıl Youtube Çalıştırılır?, Xiaomi Arka Planda Youtube Çalıştırma Sorularınıza cevap olacak harika bir nasıl yapılır içeriği hazırladık sizin için;

Youtube, içerisinde birçok video ve ses içeriklerini barındıran, son yıllarda giderek popülerliğini artıran ve vazgeçilmezlerimiz arasındaki yerini alan bir sosyal medya platformudur. Günlük yaşantımız içerisinde birçok konuda Youtube platformu içerisinde yer alan videoları kullanır ve yardım alırız.
Youtube ihtiyaç duyulan birçok bilgiyle ilgili videolar barındırmasının yanı sıra, boş zamanlarımızı eğlenceli hale getirmek için birçok içerik de barındırmaktadır. Bu içerikler bazen komik ve eğlenceli videolar olurken, bazen güzel müzikler olabilmektedir. Müzik severlerin en fazla kullandığı platformlar arasında yer aldığı da düşünülebilir. Bu kadar yoğun kullanıma sahip olmasının yanı sıra bu konuda önemli bir sorunu da beraberinde getirmektedir. Müzik dinlemek için mobil cihazlar üzerinden Youtube’u kullanan kullanıcılar, arka planda Youtube çalıştırma konusunda istedikleri hizmeti tam anlamıyla alamamaktadır.

Arka Planda Youtube Çalıştırma Nedir?

Arka Planda Youtube Çalıştırma, Youtube kullanıcılarının belki de en fazla şikâyetçi olduğu durum arka planda çalıştıramama üzerinedir. Arka planda çalıştırma işlemi, bir Youtube videosu izlerken, aynı zamanda başka işlemlerin de yapılabilmesinin mümkün olmasıdır. Genellikle video içerikleri izlerken kullanıcılar görüntüleri de merak etse de bazı video içeriklerinde görüntünün izlenmesine gerek duyulmamaktadır. Bu sebeple kullanıcılar videonun yalnızca sesini duymak ve o esnada başka işlemler de yapmak isteyebilmektedir veya arka planda şarkı açıp bir yandan şarkı dinlerken, diğer yandan başka işlemler yapabilmek isterseniz sizi bekleyen üzücü durumdur.

Arka Planda Youtube Çalıştırma Premium

Youtube arka planda çalıştırma özelliğini diğer birçok müzik uygulamasının aksine ücretli olarak sunmaktadır. Youtube Premium adını verdiği üyelik sistemiyle birlikte Youtube ve Youtube Music uygulamalarını arka planda ve çevrimdışı bir biçimde kullanabilme imkânı sunmaktadır. Bu hizmet ücretli olduğu için birçok kullanıcı tarafından ilk tercih edilen seçenekler arasında yer almamaktadır. Kullanıcılar bu konuda ücretsiz olan yöntemleri tercih etmektedir.
Youtube Premium, aylık ödeme yöntemiyle çalışmaktadır. İlk defa kullanımlar için çeşitli kampanyalar yapmaktadır. İlk defa kullanacak kullanıcılar için ilk ay ücretsiz deneme imkânı sunmaktadır. Deneme süresi dolduktan sonra ise aylık 16,99 ₺ ücretle hizmet sağlamaktadır. Ödenecek aylık ücret farklı zamanlarda gerçekleştirilen kampanyalar ile değişiklik gösterebilmektedir.

Xiaomi Arka Planda Ücretsiz Youtube Çalıştırma

Arka planda Youtube çalıştırma hizmetini ücretsiz olarak kullanmak isteyen kullanıcıların bilmesi gereken önemli bir nokta bulunmaktadır. Youtube bu hizmeti ücretli olarak sağladığı için normal şartlarda bunun programsız bir biçimde yapılabilmesi mümkün değildir. Fakat Android işletim sistemlerinde yeni bir atılımı beraberinde getiren Xiaomi firması bunu mümkün kılmaktadır.
Xiaomi marka cep telefonları MIUI arayüzünü kullanmaktadır. Kullanılan bu arayüz Android işletim sistemine yenilikleri de beraberinde getirmektedir. En önemli yenilik ise arka planda Youtube çalıştırma şeklinde bir özelliğinin olmasıdır. Bu özelliği kullanmak için yapılması gerekenler şu şekildedir:

    • Öncelikle Xiaomi marka cep telefonunuzdan, cihazın kendi “Müzik” uygulamasını açınız. (Mi Music)
    • Uygulamanın sağ alt kısmında yer alan İzle simgesine tıklayınız.
    • YouTube hesabınıza erişim sağlayabilmek için istenen Google hesap bilgilerinizi giriniz ve giriş yapınız.
    • Açılacak olan sayfadan dilediğiniz müziği dinleyebilirsiniz. Uygulamayı kapatmayıp arka plana aldığınızda da dinlediğiniz müzik devam edecektir.

Anlatılan adımlar şuan için yalnızca Xiaomi marka cep telefonlarında uygulanabilmektedir. Bu özellik yalnızca müzik değil, diğer video içeriklerinin de arka planda çalışmasına olanak sağlamaktadır. Bu özelliği kullanan kullanıcıların bilmesi gereken en önemli husus izlenen videoların en yüksek kalitede çalışmasıdır. Bir video içeriği başlatılıp, arka plana alınsa dahi video kalitesi en yüksek seviyede olduğu için çok fazla internet harcayacaktır. Kullanılan bu yöntemde video kalitesini düşürme imkânı bulunmamaktadır. Bu sebeple kullanıcıların xiaomi arka planda Youtube çalıştırma özelliğini mobil veri ile kullanmaması tavsiye edilmektedir.