Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

WhatsApp’ta sesli mesajlarda yeni dönem başlıyor!

Güvenliği ve gizliliğe öncelik veren WhatsApp, bu konuda yeni bir adım daha attı. WhatsApp, Android ve iOS beta sürümlerine yakın zamanda getirdiği 'Bir Kez Görüntüle' özelliğini şimdi de sesli mesajlara getirecek.

Yayın Tarihi: 11.12.2023 16:02
Güncelleme Tarihi: 11.12.2023 16:02

WhatsApp’ta sesli mesajlarda yeni dönem başlıyor!

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, güvenlik ve gizliliğe verdiği önemi şimdi yeni bir özellik getirerek bir kez daha gösteriyor. Mesajlaşma uygulaması Android ve iOS işletim sistemlerindeki beta sürümünde yayımlanan “Bir Kez Görüntüle” özelliğini artık sesli mesajlara da uyarlayacak.

whatsapp

ÖZELLİK, DÜNYA GENELİNDE DESTEKLENECEK

Söz konusu özellik, uygulamanın alıcı tarafından sadece bir defa görüntülenebilen ve ekran görüntüsü alınamayan ve aynı zamanda herhangi bir şekilde kaydedilemeyen görselleri ve videoları iletmek için uygulamadaki genel seçenek şeklinde isimlendirdiği ve ilk olarak 2021 yılında kullanılmaya başlanan bir özellik olarak biliniyor. Artık bu özellik, sesli mesajları da içerecek şekilde güncellenecek. Ayrıca, bu özellik, dünya genelinde de desteklenecek.

Fotoğraflardaki Bir Kez Görüntüle özelliğinde olduğu gibi, sesli mesajının yanında da tek seferlik simgesi yer alacak. Ayrıca, alıcı bu mesajı dinledikten sonra mesaj otomatik olarak silinecek. Söz konusu özellik, bireysel mesajlaşmalarda geçerli olacağı gibi grup mesajlaşmalarında da geçerli olacak.