WhatsApp için üretilen yapay zekâ sohbet özelliğinin nasıl çalışacağı belli oldu!

WhatsApp için üretilen yapay zekâ sohbet özelliğinin nasıl çalışacağı, beta sürümde oluşturulan yeni buton sayesinde belli oldu. İşte konuya ilişkin detaylar...

WhatsApp için üretilen yapay zekâ sohbet özelliğinin nasıl çalışacağı belli oldu!

whatsappWhatsApp, yapay zekâ sohbet özelliğini hızla başlatma konusunda yeni bir buton deniyor. WABetaInfo tarafından belirlendiği üzere, bu güncelleme şimdilik Google Play’deki android betasının v2.23.24.26 sürümünde göründü.

WhatsApp’ın yapay zekâ sohbetine daha çok görünürlük kazandıran kısayol butonu şimdilik az sayıdaki kullanıcısına sunulmaya başlandı. Bu kısayol butonu, yeni sohbet simgesindeki Sohbetler bölümünde yer alıyor. Ayrıca, uygulamadaki yapay zekâ altyapılı sohbetlere hızlı bir şekilde erişim imkânı veriyor.

whatsapp

GÜNCELLEMEYİ NASIL KONTROL EDEBİLİRİZ?

Bu güncellemenin telefonunuzda olup olmadığını kontrol etmek amacıyla yeni sohbet simgesi > Yeni AI Sohbeti’ne tıklamanız gerekiyor. Ardından, şartları onaylamanız ve daha sonra ise istemlerin verileceği Meta yapay zekâyı ya da başka bir karakteri tercih etmeniz gerekiyor. Uygulamanın grup sohbetinde asistana start vermek amacıyla “@MetaAI” yazıp daha sonra sorunuzu yazabilirsiniz.

 

ŞİMDİLİK SADECE ABD'DE 

Meta, Eylül 2023’te WhatsApp, Messenger ve aynı zamanda, Instagram konusunda üretken yapay zekâ özelliğini paylaştı. Bu özellik, şimdilik sadece Amerika’da kullanılabiliyor ve sadece İngilizceyi destekliyor. Bot, bireylere yazı tabanlı etkileşimler sağlanabiliyor. Aynı zamanda, yazı istemlerine dayalı bir şekilde fotogerçekçi görseller üretiyor.